о.Лоренс Фрімен OSB «Великопісні роздуми» 2021

LENT_2021_ua

Протягом усього часу Великого посту, починаючи із Попільної середи, ми будемо щоденно перекладати та публіковати роздуми о. Лоренса Фрімена. Запрошуємо до спільного споглядального читання!

Попільна середа — субота після Попільної середи

I тиждень

II тиждень

break

Підпишіться на розсилку щоденних великопісних роздумів:
christian-meditation.com.ua/subscribe

Щоденні великопісні рефлексії о. Лоренса Фрімена OSB звернені до всіх, хто практикує медитацію в традиції о. Джона Мейна OSB. Мета цих роздумів полягає в тому, щоб допомогти читачеві найкращим чином зосередитися на переживанні Великого посту – часу, протягом якого ми готуємося до Пасхи, приділяючи особливу увагу молитві, зосередженості на оточуючих та самоконтролю. Протягом всього пісного періоду ми прагнемо щось в собі розвинути, щось взяти під контроль і обмежити, а також докласти якихось додаткових зусиль, що підживлюють наше духовне життя і ведуть до більшої простоті. Регулярне читання цих текстів може стати стимулом зміцнити щоденну медитативну практику, або поглибити її, за допомогою більш уважної підготовки до моменту нашої медитації. Таким чином, час ранкової та вечірньої медитації може стати міцною духовною віссю нашого дня. Ще раз нагадаємо, як виглядає медитативна традиція о. Джона Мейна, що передається нашою спільнотою:

Сядьте спокійно і прямо, тримаючи спину рівною. Злегка прикрийте очі. Дихайте спокійно і природно. У тиші, про себе почніть повторювати одне єдине слово – вашу молитовну формулу, вашу мантру. Наша спільнота радить вибрати в якості молитовної формули слово «Мараната». Це давнє молитовне християнське звернення арамійською мовою, воно означає: «прийди, Господь». Знаючи зміст цього молитовного слова, ми не розмірковуємо про нього в плині часу нашої медитації. Завдання молитовної формули в тому, щоб дозволити нам залишити позаду всі наші міркування і думки (хороші чи погані), виникаючі в уяві образи та плани про майбутнє, що турбують нас, спогади і фантазії. Ми просто повторюємо наше слово: ма-ра-на-та. Вслухайтеся в слово, і повертайтеся до нього кожного разу, коли помітили, що відволіклися від його повторення. Медитуйте 20-25 хвилин кожного ранку і ввечері. Пам’ятайте, що спільна медитація в групі є найкращою підтримкою для розвитку вашої практики, для її інтеграції в ваше повсякденне життя. Детальніше про християнську медитацію в традиції о. Джона Мейна OSB можна дізнатися, прочитавши різні матеріали нашої спільноти. Також щоденна практика медитації може поєднуватися з читаннями, які ми щотижня готуємо для груп, і молитвою Літургії Годин.

break