о.Лоренс Фрімен OSB «Пасха 2020»

Пасхальні роздуми

Коли я пишу це, я все ще дивуюсь від відчуття яскравого світла величезної місяця в ранні години цього ранку. Місячне світло завжди відчувається так, як ніби воно м’яко заливає ваше тіло, а потім торкається свідомості. Але щось відволікло мене від роздумів: це був безперервний хрипкий шум, що нагадує натовп на футбольному чемпіонаті; шум цей лився в мою кімнату через відкрите вікно, що виходить на озеро в Бонневю. Це були жаби в їх повній хоровій дисгармонії.

“Я воскрес із мертвих, зламав жало смерті, розірвав узи пекла… Зима вже пройшла, дощ минув, квітки з`явились на землі. Я воскрес із мертвих, заспокоїв бурю та відновив тишу.” (Оріген, Бесіда друга на Пісню Пісень).

Весна. Повний миру і спокою, впливовий місячний цикл, що формує релігійні та сільськогосподарські календарі і наш настрій.

Воскресіння являє себе як в природі, так і в нашій психіці, що відображає цю природу. Одна невелика помилка в танці між внутрішніми і зовнішніми ритмами може перешкодити всьому. Багато хто зрозумів це завдяки раптовій зустрічі з вірусом, – який, власне, є ще одним обличчям природи. Різниця між Воскресінням Ісуса і біологічним циклом природи полягає в тому, що у Воскресінні цикл смерті і відродження не повторюється, а перевершується. Через кожен цикл нашого особистого і колективного життя ми все краще вчимося дихати в світлі Воскреслого, щоб ніколи більше не помирати. Щоб втрачати себе – і знаходити себе у Воскреслому Христі.

Коронавірусна криза для багатьох людей означає буквальну смерть, страждання і, можливо, смерть нашого способу життя. Ми давно підозрювали, що все навколо є дуже нестійким. Безконтрольне зростання – це рак. Великдень нагадує нам про те, що нам не потрібно боятися змін або смерті, якщо ми присвятили себе реальному життю. Наш духовний шлях, яку б форму він ні приймав, є зобов’язанням такого роду.

“У міру того, як ми все глибше входимо в цикл смерті і воскресіння, ми все більше усвідомлюємо його універсальну істину – це модель всього сущого. Ми починаємо розуміти, чим є Таємниця … Це цикл, на якому засновані кожні півгодини медитації: смерть для власництва і дріб’язковості, що займають наше его, і підйом до свободи, яка настає, коли ми знаходимо себе, дивлячись на Іншого… Ми вмираємо і воскресаємо до нового життя кожен день. Але вірно і те, що існує тільки одна смерть і одне воскресіння: те, що пережив Ісус за все творіння “. (Джон Мейн “Слово у тиші”).

break

Підпишіться на розсилку щоденних великопісних роздумів:
christian-meditation.com.ua/subscribe

Переклад: Захарова Марія

Фото: о.Лоренс Фрімен OSB