Медитативний похід 2019 (на гору Парашка)

20-21 липня (сб-нд), м. Сколе

poster_colorМіжнародна спільнота християнської медитації (WCCM)
Львівська спільнота християнської медитації у традиції Джона Мейна OSB

МЕДИТАТИВНИЙ ПОХІД

20-21 липня (сб), м. Сколе
Туристичний маршрут #13 на гору Парашка
(16 км. в дві сторони)
https://pro.gorgany.com/yak-zatyagnuty-divchynu-v-gory/

icons_fb

Тема походу:
«ШЛЯХ – ЛОГОС – ДАО»
Медитативна сесія в дусі міжрелігійного діалогу

Фотогалерея походу:

collage1

Вартість участі: 300 грн
У вартість включено ночівлю після маршруту у м. Сколе (котедж-хостел з усіма вигодами) та закупи продуктів для спільної вечері та сніданку.

original

icons_webМАТЕРІАЛИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ ПОХОДУ *.PDF
(Читання до та після медитації, молитва бревіарію, пам’ятка)

20-21 липня відбудеться чергова подія нашої спільноти – медитативний похід із учасниками львівської групи WCCM. Медитативний похід – це спроба подивитися на практику медитації, практику споглядальної молитви, з простої та природньої точки зору.

У поході будемо спілкуватись на тему Шляху у контексті християнського споглядального містицизму та філософської спадщини Азії, в дусі сучасної католицької традиції міжрелігійного діалогу. Читатимемо уривки зі Святого Письма, Біблії та давньокитайського трактату Дао Де Цзін.

Християнська медитація у формації бенедиктинця о.Джона Мейна, яку ми зазвичай практикуємо сидячи, має також вимір, що може бути поєднаним із активними діями. Можна сказати, що людина, яка медитує у певний час, призначений для духовних вправ, занурюється у Божу присутність та може залишатися у ній постійно. Все, що ми робимо із увагою, перебуваючи «тут та зараз» та усвідомлюючи себе присутніми у присутності Того, Хто Є – все це форма медитації, один із шляхів споглядання. У поході ми будемо практикувати наступні споглядальні вправи: медитацію у ходьбі, усвідомлене спостерігання, споглядальну фотографію, медитацію сидячи. Похід складається з трьох частин – похід із медитацією у русі, відпочинок із медитацією сидячи та молитвою бревіарія, повернення із медитацією у русі. Ця подія розрахована на осіб, що знайомі із християнською медитацією у традиції Джона Мейна та вже мають початковий досвід практики споглядання.

break

ПРОГРАМА ПОХОДУ:

20 липня (сб), ранковий доїзд до м. Сколе електричкою
– Піше сходження (4 години), медитація у русі (із споглядальними читаннями), практика споглядального спостерігання “тут та зараз”
– Досягнення вершини гори Парашка (1268 м): медитація сидячі на карематах, читання та молитва бревіарію, обід, час на спілкування
– Піше повернення до початкової точки маршруту та медитація у русі
– Заселення на ночівлю (котедж-хостел, м. Сколе. вул. Котляревського 4-А), вечеря
– Вечірня медитація
– Відпочинок
 21 липня (нд), сніданок, ранкова гімнастика та медитація з молитвою бревіарію
– Виїзд до Львова електричкою або маршруткою

ВИЇЗД ЗІ ЛЬВОВУ (20 липня, субота)
Електричка 6187, 09:07 (приміський вокзал)
Прибуття до Сколе 12:00
elektrichka_1ВИЇЗД ЗІ СКОЛЕ (21 липня, неділя)
Електричка 6502/6166, 11:42 (станція Сколе)
Прибуття до Львову 14:23
elektrichka_2Вартість електрички: 50 грн.

ЗБІР УЧАСНИКІВ ПОХОДУ
Приміський вокзал, біля кас о 8:40

Щодо будь-яких питаннь дзвоніть: 0953220377 (Марія), 0950367367 (Ірина).

break

ПРО СПОГЛЯДАЛЬНІ ВПРАВИ У ПОХОДІ:

У поході ми практикуємо: християнську медитацію у традиції о.Джона Мейна (у ходьбі та сидячи), практику усвідомленого спостерігання та практику споглядальної фотографії.

Практика християнської медитації о.Джона Мейна добре знайома усім, хто відвідує зустрічі груп нашої спільноти. Зазвичай ми молимося у цей спосіб нерухомо сидячи на стільці або на подушці, у зосередженості та тиші повторюючи про себе наше просте молитовне слово “Мараната”, входячи таким чином своїм спокійним серцем та уважним розумом у Присутність Бога “тут та зараз”. Але є дуже природній спосіб такої медитації у русі — замість сидячого положення тіла ми спокійно та уважно йдемо, повторюючи про себе нашу молитовну формулу, поки не пролунає дзвіночок завершення часу медитації. Медитація у русі потребує дещо більшої уважності від нас, але це є той же самий спосіб споглядальної молитви, який ми практикуємо на щотижневих зустрічах груп.

Наступні дві вправи, практика усвідомленого спостерігання та практика споглядальної фотографії — це природні та прості шляхи до переживання того повсякдення, яке у кожну мить дарує нам Бог, та яке ми зазвичай можемо не помічати у всіх деталях та у повному обсязі. Стан легкої уважності та ясного перебування у реальності за межею наших думок та почуттів, який ми культивуємо у медитації, є містком до прийняття тих простих та звичайних дарів, які Бог вже дав нам, ще до наших прохань. Саме через цю уважність та простоту сприйняття ми можемо побачити цей дар “звичайної реальності” у дуже індивідуальному, навіть інтимному ракурсі — як щось, що саме нам та саме зараз дав Творець всесвіту для нашого щастя, зростання та єднання з Ним. Після півгодинної медитації у ходьбі ми протягом години намагаємося спостерігати за навколишнім природним середовищем, за своїми станами, що виникають та згасають. Спостерігаємо, залишаючись у тиші та спокої, утримуючись від внутрішніх та зовнішніх балачок, не надаючи реальності ніяких власних оцінок та приймаючи її як дитина, з відкритими очами душі. Якщо ми відчуваємо, що певна мить нашого споглядання особливо звернена до нашої свідомості та переповнена красою — ми творчо та креативно входимо у ці двері моменту, зробивши фото-знимок. Фотографування не має бути адиктивним (маємо шукати міру у кількості знимків та у виборі композиції), не має бути занадто дискурсивним (не шукайте у реальності відбитків свого розуміння та своїх думок). Кожна споглядальна фотографія — це просто іскра з вогню вашого перебування у простій Божій Присутності, не тільки у речах важливих та великих, а й у найменших дрібничках.

break

МИНУЛОРІЧНІ ПОХОДИ СПІЛЬНОТИ:
http://christian-meditation.com.ua/?p=5240
http://christian-meditation.com.ua/?p=6727
http://christian-meditation.com.ua/?p=6928


christian-meditation.com.ua/subscribe
Підпишіться на розсилку новин сайту WCCM-Україна