о. Лоренс Фрімен OSB «Мир за межами розділень»

Візит на Майдан перед конференцією «MEDITATIO-УКРАЇНА 2015»


Сьогодні я прийшов відвідати Майдан Незалежності. Я приїхав в Україну для того, щоб поспілкуватися про зв’язок між медитацією та миром. Місце, в якому я зараз знахожуся та з якого починаю цей візит до України, є дуже зворушливим. Воно нагадує нам, що мир для кожної нашої особистості не є абстрактною ідеєю. Це щось, що глибоко зачіпає наше життя.

Сотні людей втратили своє життя на цьому місці, приймаючи участь у демонстраціях. Ось фото літнього чоловіка, він був мабуть чиїмось дідусем. І ось фото зовсім молодого хлопця, який ще напевно навіть не встиг одружитися. Важливо зрозуміти мир, як щось, що стосується гідності та цінності кожного життя. Мир – це не тільки раціональне чи вербальне поняття. Це цілісність та святість кожної особистості. Починаючи свій візіт у цьому місці, я ще більше починаю розуміти важливість медитації. Медитація – це дуже особиста подорож. Це щось, що ми маємо здійснювати дуже особисто. Щось, до чого мусимо бути особисто вірними, як до творення миру у середині нас самих. Ми маємо віднайти мир у самих собі. Це мир Христа у наших серцях – мир, що виходить за межі розуміння. Коли ми особисто здійснюємо цю працю мира, вона починає розповсюджуватися від нас назовні, творячи навколо нас силу миру. Ця сила входить у будь-які наші відносини – у відносини з незнайомцями, яких ми раптово зустрічаємо на вулиці. Також сила миру охоплює відносини з тими, з ким ми живемо – з сім’єю, з друзями. І накінець, ця сила входить у наші відносини з тими, з ким ми перебуваємо у конфлікті. Ми можемо спілкуватися різними мовами, мати різні політичні погляди… Але ця сила миру має бути для нас найголовнішою – бо саме вона є силою любові. Ми можемо перебувати у мирі лише у русі цієї сили миру.

І все ж, немає миру без справедливості. Святий Бенедикт каже, що ми не маємо задовольнятися хибним миром – не маємо імітувати мир за допомогою поверхневих слів та жестів, які приховують гнів та ненавість у нашому серці. Ми маємо вивільнити справжній мир у наших серцях, маємо відкрити серце по відношенню до тих, з ким перебуваємо у конлікті. Конфлікт – це природня частина людського життя, навіть повних любові відношеннь. Потрібно лише навчитися розв’язувати конфлікти за допомогою сили любові, яка завжди допомогає уникати насильства.

Перебуваючи у цьому, символічно сильному місці України, я хочу запросити до нашої невеликої спільноти, щоб поглибити особисту вірність по відношенню до подорожі, що веде нас до миру в нашому серці. Нехай усі ми зможемо зробити свій особистий внесок у справу миру та справедливості у всьому світі.

break ..

Підпишіться на розсилку оновленнь нашого сайту:
christian-meditation.com.ua/subscribe