25 жовтня відійшов до Господа о. Томас Кітінг OCSO

(1923-2018)

44805142_977617385763389_3943548983032414208_o

25 жовтня, у віці 95 років, відійшов до Господа траппіст о. Томас Кітінг OCSO – засновник спільноти «Contemplative Outreach» (традиція «Центрованої Молитви», «Centering Prayer»), патрон нашої спільноти WCCM (був запрошений ведучим щорічного «Семінару Джона Мейна» в 1998 р.), священик і монах абатства Св. Йосипа (Спенсер, Массачусетс, США). Отець Томас був фігурою величезного значення одночасно в сферах міжрелігійного діалогу та розвитку сучасної традиції споглядальної молитви. Разом з двома монахами-цистерціанцями, о. Вільямом Меннінгером і о. Василем Пеннінгтоном, заснував і розвивав рух Центрованої Молитви (назва взята з робіт Томаса Мертона, який визначали споглядальну молитву як процес «повного центрування, зосередження на присутності Бога»).

о. Лоренс Фрімен: «Я та вся наша спільнота сумуємо про втрату нашого давнього друга, що був для нас джерелом натхнення і партнером у місії споглядального оновлення Церкви. Ми висловлюємо співчуття нашим друзям з спільноти «Contemplative Outreach». Оплакуючи втрату о.Томаса, знайдемо розраду в плодах його життя і будемо пам’ятати про те, що його молитва завжди з нами і з тією роботою, яку наші спільноти виконують разом.»

«Ми є одночасно і тілом, і душею – ми є втіленими. Одним із завдань нашого духовного шляху є пошук свободи від самоототожнення із власними уявленнями про себе. Нам необхідно перестати зводити себе до наших швидкоплинних тілесних або психічних відчуттів, до власної соціальної ролі. Як говорив Ісус – поки ти не відречешся від себе, не можеш бути моїм учнем. Будь-яка самоідентифікація є перешкодою на шляху до повноти християнського життя – це повнота, що не закінчується навіть на Воскресінні. Коли ми говоримо, що йдемо за Христом, це стосується не тільки дороги до Галілеї, або в Єрусалим, або на Голгофу, або до Воскресіння, – це шлях до самого Вознесіння, коли Ісус повертається в лоно Отця. У цьому момент немає “свого Я”, яким ми його знаємо, немає обмеженої точки відліку самого себе. Замість цього тут присутня відкритість до Божої Граничної Реальності, в якій єдиною особою є абсолютне “Я” та наші взаємини з ним.»- о. Томас Кітінг OCSO, (Міжрелігійна конференція в абатстві Томаса Мертона, США, 2002 р. )

DetailThomasKeatingDiscussionWithTheDalaiLamaBoston2012 Keating 1 crop thomaskeating 9-26-08Thomas-LawrenceCE
.

break ..

Підпишіться на розсилку оновленнь нашого сайту