«Ключи до споглядання»: «Мистецтво Бути»

Подорож від поверхні до місця тиши…

_MG_6762_sМедитація – це мистецтво уважної присутності людини в кожному моменті реальності, з яких складається наше життя. Це, в першу чергу, практика, яку відкривали для себе люди різних часів та культур, шукаючи глибину себе та світу, прагнучи знайти своє істинне «Я». Ця практика має давнє коріння та не втрачає актуальності для людей нашого часу. Медитація веде кожного з нас до пізнання самих себе такими, якими ми є у глибині, у самому центрі. Це шлях, на якому ми щоденно повертаємось до особливого місця в собі – до Серця – де перебуває наш Творець, та де разом з ним ми є Його Співтворцями.

Що ми уявляємо, коли чуємо слово «медитація»? Напевно, когось, хто сидить непорушно, заплющивши очі, нічого не говорить та нібито нічого не робить. Дійсно, ця практика може виглядати приблизно таким чином! Але сенс у тому, що медитація – це зосередженість на чомусь Одному. Саме тому, медитуючи, ми відкидаємо все зайве. Є різні шляхи, як можна медитувати: зосереджуватися на нашому диханні, на певній ідеї або фрагменті тексту, на одному простому, але глибокому слові. Часто вважають, що медитація – це запозичення зі східної культури, але є традиції та форми медитації, які вкорінені в західній християнській культурі та духовності. Саме  такою є наша традиція.

_MG_6897_s

ПОДОРОЖ: ВІД ПОВЕРХНІ ДО МІСЦЯ ТИШИ 
Медитація веде до того місця в тобі, де народжуються усі нові ідеї, та де ще немає жодної з них. Мандруючи до цього місця креативної тиши, до цього джерела усього нового, ми тимчасово відкидаємо все зайве, крім чогось одного – наприклад, одного слова, яке ми повторюємо, та яке стає якорем нашої уваги. Глибина цієї уваги веде нас до глибини нас самих та глибини кожної речі у світі.

_MG_6740_sБАЛАНС: ТИ ТА ІНШІ ЛЮДИ 
У медитації ти знаходиш глибину свого життя. Але якщо є твоя глибина, то є також і глибина інших. Ці обидві глибини – це є одна й та ж сама глибина. Тож, перебуваючи у медитації на цій спільній глибині, ти навчишся відчувати та усвідомлювати реальність інших, як свою власну.

 

_MG_6757_s

ЗВ’ЯЗОК: ПЕРЕБУВАЮЧИ РАЗОМ 
Медитувати разом – найкращий шлях до дружби та взаємного пізнання. Це найкращий спосіб знайомства. Одна спільна медитація без слів та у тиші може зблизити тебе з іншими людьми більше, ніж будь-які слова. Також, слова, які потім ти будеш звертати до своїх нових друзів, стануть по-справжньому відвертими, врівноваженими та сильними. Люди, які медитують разом, навчаються створювати спільний простір, уникаючи того, що розділює, та шукаючи того, що об’єднує.

break 

ПРАКТИКА МЕДИТАЦІЇ

«Медитація — це повний спокій тіла і духу. Спокій тіла досягається перебуванням в тиші. Спокій духу досягається шляхом повторення про себе, в глибині свого серця, одного слова. Повторюй це слово знову і знову. Звільнися від всіх думок, ідей, уявлень. Ні про що не думай. Не говори ніяких інших слів, крім цього одного. Лише промовляй його в глибині свого серця, вслухайся в нього. Зосередь всю свою увагу тільки на ньому.»- (о. Джон Мейн OSB «Жага глибини і сенсу»)

«Сядь нерухомо. Випрямися. Прикрий очі. Сиди спокійно, але перебуваючи в зосередженні. У тиші почни повторювати про себе одне слово. Я раджу слово «Мараната» (слово арамійською мовою, що у перекладі означає — «Господь прийди»). Вимовляй його як чотири склади рівної довжини. Вслухайся в них. Повторюй їх спокійно, але невпинно. Не думай ні про що і нічого собі не уявляй — ні духовного, ні мирського. Виникаючі під час медитації думки або образи сприймай як розсіювання уваги і постійно повертайся до повторення свого слова. Медитуй щодня, вранці та ввечері, по 20-30 хвилин.»- (о. Лоренс Фрімен OSB «Внутрішнє світло»)

break ..

.

© Марія Захарова Obl OSB, Альберт Захаров Obl OSB
«Ключи до споглядання»

Фото: Медитативний похід на гору Темнатик 2018

Підпишіться на розсилку оновленнь нашого сайту