Медитація: Мистецтво Бути

Подорож від поверхні до місця тиши…

_MG_6762_sМедитація – це мистецтво уважної присутності людини в кожному моменті реальності, з яких складається наше життя. Це, в першу чергу, практика, яку відкривали для себе люди різних часів та культур, шукаючи глибину себе та світу, прагнучи знайти своє істинне «Я». Ця практика має давнє коріння та не втрачає актуальності для людей нашого часу. Медитація веде кожного з нас до пізнання самих себе такими, якими ми є у глибині, у самому центрі. Це шлях, на якому ми щоденно повертаємось до особливого місця в собі – до Серця – де перебуває наш Творець, та де разом з ним ми є Його Співтворцями.

Що ми уявляємо, коли чуємо слово «медитація»? Напевно, когось, хто сидить непорушно, заплющивши очі, нічого не говорить та нібито нічого не робить. Дійсно, ця практика може виглядати приблизно таким чином! Але сенс у тому, що медитація – це зосередженість на чомусь Одному. Саме тому, медитуючи, ми відкидаємо все зайве. Є різні шляхи, як можна медитувати: зосереджуватися на нашому диханні, на певній ідеї або фрагменті тексту, на одному простому, але глибокому слові. Часто вважають, що медитація – це запозичення зі східної культури, але є традиції та форми медитації, які вкорінені в західній християнській культурі та духовності. Саме  такою є наша традиція.

_MG_6897_s

ПОДОРОЖ: ВІД ПОВЕРХНІ ДО МІСЦЯ ТИШИ 
Медитація веде до того місця в тобі, де народжуються усі нові ідеї, та де ще немає жодної з них. Мандруючи до цього місця креативної тиши, до цього джерела усього нового, ми тимчасово відкидаємо все зайве, крім чогось одного – наприклад, одного слова, яке ми повторюємо, та яке стає якорем нашої уваги. Глибина цієї уваги веде нас до глибини нас самих та глибини кожної речі у світі.

_MG_6740_sБАЛАНС: ТИ ТА ІНШІ ЛЮДИ 
У медитації ти знаходиш глибину свого життя. Але якщо є твоя глибина, то є також і глибина інших. Ці обидві глибини – це є одна й та ж сама глибина. Тож, перебуваючи у медитації на цій спільній глибині, ти навчишся відчувати та усвідомлювати реальність інших, як свою власну.

 

_MG_6757_sЗВ’ЯЗОК: ПЕРЕБУВАЮЧИ РАЗОМ 
Медитувати разом – найкращий шлях до дружби та взаємного пізнання. Це найкращий спосіб знайомства. Одна спільна медитація без слів та у тиші може зблизити тебе з іншими людьми більше, ніж будь-які слова. Також, слова, які потім ти будеш звертати до своїх нових друзів, стануть по-справжньому відвертими, врівноваженими та сильними. Люди, які медитують разом, навчаються створювати спільний простір, уникаючи того, що розділює, та шукаючи того, що об’єднує.

break 

ПРАКТИКА МЕДИТАЦІЇ

«Медитація — це повний спокій тіла і духу. Спокій тіла досягається перебуванням в тиші. Спокій духу досягається шляхом повторення про себе, в глибині свого серця, одного слова. Повторюй це слово знову і знову. Звільнися від всіх думок, ідей, уявлень. Ні про що не думай. Не говори ніяких інших слів, крім цього одного. Лише промовляй його в глибині свого серця, вслухайся в нього. Зосередь всю свою увагу тільки на ньому.»- (о. Джон Мейн OSB «Жага глибини і сенсу»)

Знайди тихе місце

Сядь з рівною спиною

Прикрий очі, дихай рівномірно

Зберігай спокій та пильність

Повільно, про себе, почни повторювати молитовне слово (формулу), твою мантру

Джон Мейн радив обирати арамійське слово «МАРАНАТА»

Повторюючи, прислухайся до слова

Продовжуй повторювати слово протягом усього часу медитації

Повертайся до повторення, якщо воно перервалося через відволікання

Повторюй одне й те саме слово протягом всієї медитації

Медитуй вранці та ввечорі

break ..

.

© Марія Захарова Obl OSB, Альберт Захаров Obl OSB
«Ключи до споглядання»

Фото: Медитативний похід на гору Темнатик 2018

Підпишіться на розсилку оновленнь нашого сайту