1.50 “Щотижневі зустрічі медитативних груп”

(“Школа Медитації”, Курс 1, лист 50)

123123

Джон Мейн сподівався, що традиція християнської медитації, яку він викладав, буде в подальшому передаватися найбільш простим і природним чином – через малі групи, що збираються у парафіях, домах, на робочих місцях. Сьогодні це бачення втілилося в більш ніж 3000 групах, в яких люди щотижня зустрічаються в багатьох країнах світу для спільної медитації – в школах, університетах, лікарнях, в’язницях. Нещодавно введення в християнську медитацію стало частиною курсу MBA (бізнес-адміністрування) в католицькому Університеті Джорджтауна у Вашингтоні.

У Джона Мейна було чітке розуміння того, наскільки є важливою спільнота для зміцнення вірності духовній дисципліни медитації: «Входячи у контакт з Іншими ми прокидаємося до глибинної істини про самих себе, і саме тому ми вчимося щодня йти за межі свого «я». Ось чому досвід регулярної медитації з однієї і тієї ж групою або спільнотою є настільки корисним для нашого духовного паломництва. Перебуваючи у присутності разом з іншими людьми, ми не можемо продовжувати підтримувати ілюзію ізольованості нашого шляху. З іншого боку ця присутність фізично і духовно нагадує нам про глибоко особисту вірність тиші та безмовності… Також група або спільнота допомагають нам подолати будь-які прояви помилкового героїзму і драматизації усього, що пов’язано з нашим «я». Перебування в контакті з буденними недоліками і обмеженнями інших людей додає всім нашим внутрішнім ресурсам особливу перспективу, без якої наше життя ніколи не стане врівноваженим та гармонійним. У присутності інших ми пізнаємо самих себе.» (о. Джон Мейн OSB «Христос присутній»)

Всі люди, які регулярно займаються медитацією, інстинктивно розуміють, що це подорож, яку важко осилити поодинці. Набагато простіше долати цей шлях з іншими. Так, звісно, що ніхто не може медитувати за нас – ми щодня медитуємо на самоті, але в той же час ми розуміємо, що зустріч в медитації з іншими людьми може дати нам підтримку, яка є необхідною для того, щоб йти далі.

Група також дозволяє новачкам вчитися «як» медитувати. Новачки можуть бути включені в групу в будь-який момент. Досвід показує, що, коли група починає свою діяльність в новому місці, до неї часто приєднуються люди, які ніколи не медитували. Нові групи вводять нових людей в досвід медитації.

Причини, за якими щотижневі зустрічі груп важливі для нашої традиції, гранично ясні: ці зустрічі сприяють зростанню духовного зв’язку між медитуючими і стають джерелом взаємної підтримки на спільному шляху медитативного паломництва. Розмірковуючи про подібні групи, о. Вільям Джонстон SJ пише: «Наприклад, ми можемо сидіти разом в мовчазній та тихій медитації. У такій ситуації ми можемо відчувати не тільки безмовність в наших серцях, а й безмовність всієї групи. Іноді ця безмовність буде ставати майже фізично відчутною, і вона зможе об’єднати людей глибше, ніж будь-які слова.» («Внутрішнє око любові») Така здатність ділитися один з одним безмовністю є серцем кожної групи медитації. Сенс цієї сили спільної медитації ми можемо знайти у словах Ісуса: «Де двоє або троє зібрані в моє ім’я, там Я серед них» (Мф 18:20).

break

Кім Натараджа Obl OSB

Переклад: Альберт Захаров Obl OSB

«Листи міжнародної Школи Медитації» WCCM, Курс 1

 Підпишіться на розсилку новин сайту,
та отримуйте щотижня листи “Школи медитації”