26.09.2018

(о.Лоренс Фрімен OSB | Роуен Вільямс | Зинаїда Міркіна | Євангеліє від Матвія)

Щотижневі читання для медитативних груп у традиції о.Джона Мейна OSB

IMG_2444

о.Лоренс Фрімен OSB «Паломництво»
(фрагмент з фільму «Паломництво») 

Сутність медитації – простота. Медитувати – це просто бути. Бути цілісним, єдиним і простим. Починаючи медитувати, ми пізнаємо на досвіді, наскільки наша свідомість позбавлена цієї простоти. Для нас проблематично навіть бути присутніми в теперішньому моменті: ми думаємо про минуле, турбуємося про майбутнє. Ми думаємо про самих себе або про те, що думають про нас інші, думаємо про свої проблеми. Тож, наш розум постійно зайнятий купою справ. Але приступаючи до медитації, ми перш за все повинні навчитися бути простішими, залишивши всі наші думки. Простота приведе нас до спокою. Спокій тіла та розуму, до якого ми приходимо у медитації, є вкоріненим в біблійній ідеї нашого шляху до Бога: «Зупиніться та пізнайте, що Я — Бог …» (Пс 45:11) У цьому спокої нашої свідомості та духу, що передбачає також і тілесний спокій, природним чином зростає пізнання Бога.

Отже, в медитації ми не намагаємося уявити собі Бога, не думаємо про складність власного життя, не намагаємося змусити Бога прийти і вирішити наші проблеми. Ми тільки перебуваємо з Богом, дозволяючи Йому перебувати з нами. Цей спокій також є і свободою від бажань, які руйнують нашу простоту і породжують страх – адже ми часто хочемо того, чого не маємо, або боїмося втратити те, що вже отримали. Виходячи за межі наших бажань, ми відкриваємо себе Божому дару буття. Ми вчимося не хотіти а приймати дар. Споглядання відкриває нам істину про те, що ми володіємо безмежним і вічним даром – це дар власного «Я» Бога для нас. У християнському розумінні молитви ми молимося не заради чогось. Швидше в нашій молитві ми входимо в молитву самого Ісуса, входимо в Його досвід прийняття дару любові Отця, де дар цієї любові нам – це Дух. У християнській медитації ми занурюємося в найглибшу таємницю віри, крокуючи найбільш простим шляхом. 

 

Роуен Вільямс «Про християнське богослів’я» 

Хвала Богу – це не просто потік захопленого красномовства, не просто зовнішнє вираження релігійних почуттів. Слова, подібні до слова «відмова» можуть описати найрадикальніший рівень молитви – містична духовна праця, споглядальне очікування Бога. Споглядання в більш глибоких своїх формах асоціюється з усвідомленням того, що будь-який опис Бога неминуче страждає неадекватністю, що «закінчити розмову» про Бога неможливо, що найліпшим виразом цієї свідомості є безмовність та увага. Споглядання – це прагнення дати місце Богу. Ця увага до глибин Божества.

 

Зинаїда Міркіна «Мистецтво звернення всередину»

О, занурення в спокій
Великий, як простір морський.
О, відчуженість від усього
Крім Бога мого!
Тиша, морська гладь.
Всі сили серця відкликати
Ззовні всередину, від вся і всіх,
І втопити наш смертний гріх
У тиші, яка не відає кінця,
Де зачиналася думка Творця

 

Євангеліє від Матвія
(Мт 11:28-30) 

Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас; візьміть ярмо Моє на себе і навчіться від Мене, бо Я лагідний і смиренний серцем, і знайдете спокій душам вашим; бо ярмо Моє – благо, і тягар Мій легкий.

break

Читання для щоденної практики медитації — архів текстів, які можуть використовувати у якості читаннь перед медитацією та після медитації як групи спільноти, що проводять регулярні зустрічі, так і люди, що медитують у нашій традиції і не мають можливості приєднатися до тієї чи іншої групи. Щотижня ми пропонуємо добірку фрагментів зі Священного Писання а також з текстів традиційних і сучасних вчителів християнської споглядальної духовності, з класичної і нової духовної літератури. Бажаємо Вам плідної медитації і медитативного читання!

 Підпишіться на розсилку оновленнь сайту
christian-meditation.com.ua/subscribe

Компіляція читаннь:  Альберт Захаров Obl OSB