20.09.2018

(о. Джон Мейн OSB | о. Беда Гриффітс OSB | Св. Іриней Ліонський | Євангеліє від Матвія, Марка)

Щотижневі читання для медитативних груп у традиції о.Джона Мейна OSB

DSC09412-1

о. Джон Мейн OSB «Монастир без стін: духовні листи»
(Листи 5, 7) 

Зростання Царства в наших серцях — ось в чому сенс подорожі медитації. День за днем ми дозволяємо лушпині нашого его йти геть. Подібно до насіння, ми вмираємо для самих себе і тим самим сповнюємо своє покликання, реалізуємо свою істинну сутність, приводячи потенціал власного життя до здійснення. Таємниця повноти і зрілості у Христі — це нескінченне зростання. Таємниця, за словами апостола Павла, — це Христос, що живе в тобі.

Повсякденна медитація, що заснована на дисципліні безмовності і спокою, викладає нам один з найголовніших уроків зрілості — вона вчить нас, що свобода полягає не в тому, щоб завжди робити тількі те, що хочеться. Справжня свобода в тому, щоб бути тим, чим ми є насправді. Бути вільним означає звільнитися для буття, заснованого на силі любові, а не на силі нашого его. Свобода — це зустріч з Іншим і відгук на поклик Іншого в смиренні. Здобуваючи свободу, ми відкриваємо себе для Бога, як для основи всього буття.

 

о. Беда Гриффітс OSB «Повернення до Центру»

Світ створений любов’ю і для любові, оскільки любов є зв’язоком із собою. У Бозі прихована сила передавання себе, що завжди намагається представити себе «іншим». Всесвіт виник в результаті цієї Божої необхідності передавати Себе, і кожним творінням рухає ця любов. Кожне творіння приймає буття від любові Бога, і має проявити себе у любові. Ми можемо вибрати любов та почати віддавати себе іншим, і, врешті-решт, віддати себе самій Любові, що привертає нас до себе. Але ми також можемо відкинути цей рух любові, зупинивши її та звернувши цю рушійну силу нашої природи виключно на самих себе. Зробивши так, ми стаємо центрами не любові, а боротьби. Егоцентричність — джерело всіх гріхів, що є глибоко вкоріненим у всіх нас. Ця егоцентрична «любов до себе» — це любов не до нашого істинного «Я», що перебуває у Бозі, а до нашого его, до нашого малого «я», що намагається залучити всю любов до себе і відмовляється віддатися чомусь більшому за себе. Нам необхідно вибрати між любов’ю Бога, в якій ми забуваємо про своє мале та роздріблене «я», і любов’ю до себе, в якій ми забуваємо про Бога.

Тільки коли ми вільні від самих себе, ми здатні служити оточуючим. У цій свободі можна побачити речі такими, як вони є, і користуватися ними так, як ними слід користуватися. Поет або художник повинен відмовитися від світу, якщо у своєму мистецтві він хоче зобразити те, що є. Вчений повинен відмовитися від зовнішнього вигляду об’єктів, якщо бажає розглянути їх з наукової точки зору. Але на шляху до святості необхідно більш радикальне зречення, ніж у всіх інших випадках — необхідно залишити своє власне «я».

 

Св. Іриней Ліонський «Проти єресей»

Бог є життям причетних Йому. Без життя неможливо жити, життя ж тільки у причетності Богу, і ця причетність полягає в тому, щоб споглядати Бога і радіти Його повноті. Слава Божа – жива людина, а життя людини – споглядання Бога.

 

Євангеліє від Матвія, від Марка
(Мт 10:37-42, Мк 9:35)

 Хто любить батька або матір більше, ніж мене, той недостойний мене. І хто любить сина або дочку більше, ніж мене, той недостойний мене. Хто не бере свого хреста й не йде слідом за мною, той недостойний мене. Хто своє життя зберігає, той його погубить; а хто своє життя погубить задля мене, той його знайде. Хто вас приймає, той мене приймає; а хто мене приймає, той приймає того, хто мене послав. Хто приймає пророка, тому що він пророк, той одержить пророчу нагороду, і хто приймає праведного, тому що він праведний, той одержить праведничу нагороду. Хто напоїть, як учня, одного з цих малих тільки кухликом холодної водиці, істинно кажу вам, той не втратить своєї нагороди. […] Хто хоче бути першим, нехай буде з усіх найменшим і всім слугою.

break

Читання для щоденної практики медитації — архів текстів, які можуть використовувати у якості читаннь перед медитацією та після медитації як групи спільноти, що проводять регулярні зустрічі, так і люди, що медитують у нашій традиції і не мають можливості приєднатися до тієї чи іншої групи. Щотижня ми пропонуємо добірку фрагментів зі Священного Писання а також з текстів традиційних і сучасних вчителів християнської споглядальної духовності, з класичної і нової духовної літератури. Бажаємо Вам плідної медитації і медитативного читання!

 Підпишіться на розсилку оновленнь сайту
christian-meditation.com.ua/subscribe

Компіляція читаннь:  Альберт Захаров Obl OSB