28.06.2018

(о.Джон Мейн OSB | Кім Натараджа Obl OSB | Томас Мертон | Євангеліє від Матвія)

Щотижневі читання для медитативних груп у традиції о.Джона Мейна OSB

IMG_3009_s

о. Джон Мейн OSB «Христос в тобі»

Оскільки Ісус вже подолав межі Свого людського образу та природи, нам залишається лише увійти у життя, яке Він відкрив для нас, розкрити весь наш потенціал, наповнити світлом та вивільнити нашу свідомість. Світло, що осяює нас, омиває також і все творіння, але в нас воно проникає через найменшу щілину. «Тісні ворота та вузький шлях, що веде до життя» — вчить нас Ісус. Цей шлях вузький, бо він є результатом зосередження, фокусування усього нашого єства, всіх наших сил та здібностей на одній-єдиній точці. Шлях простоти у медитації стає споглядальним паломництвом, в якому нам належить пережити всю тяжкість принесення в жертву власного життя. Але у цьому паломництві ми не є самотніми. У нас є спільнота, в якій ми разом переживаємо свою віру та стійкість, і також ми маємо Духа Святого, що вчить нас в наших серцях. Якою мірою ми будемо здатні пожертвувати собою, в тій самій мірі і в сто разів більше ми будемо повернені до самих себе.

.

Кім Натараджа Obl OSB «Не турбуйтеся про завтрашній день»
(«Школа Медитації», Курс 1, лист 45)

У медитації ми зосереджуємось на молитовному слові та залишаємо позаду думки, які завжди пов’язують нас з минулим і майбутнім. Зазвичай ми використовуємо мить «зараз» лише як сходинку до майбутнього або як спостережний пункт, з якого ми дивимось в минуле. Ми зовсім не залишаємо місця для теперішнього моменту самого по собі. Але Святе Письмо вчить нас, що сутнісна природа Бога — це «чисте буття». Коли Бог в перший раз звернувся до Мойсея, він сказав: «Я Бог ваших предків, Бог Авраама, Бог Ісаака, Бог Якова». Таким є аспект Бога у контексті історії людства. Але коли Мойсей знову запитав Бога про його ім’я, Бог відповів: «Я є Сущий» (Вих 3:14), «Я Той, хто є». «Боже ім’я», сутнісна природа Бога — саме «чисте буття» у теперішньому моменті. Тому момент «зараз» — це «вузький шлях», за допомогою якого ми можемо увійти в Присутність Бога, що живе в глибині нас.

.

Томас Мертон «Зерна споглядання»

Шлях людини до Бога — це шлях Бога до людини. З глибин Своєї безмежної та всюдисущої реальності Бог звертає на нас Свій погляд, оновлюючи все наше єство. Тільки тоді ми знаходимо нову свідомість, що є здатною осягати Бога. Ми знаємо Бога настільки, наскільки Він знає нас. Наше споглядання — це споглядання Богом Самого Себе.

Ми стаємо споглядачами тоді, коли Бог відкриває в нас Самого Себе. В цю мить точка дотику з Ним стає розкритими вратами. Ми проходимо крізь серцевину своєї нікчемності і входимо в безмежну реальність, в якій прокидаємося від сну, знаходячи своє істинне «я». Бог пізнає Себе в усьому сущому. Він бачить Свої творіння, і саме тому вони існують, саме тому вони є благими за своєю природою. Кожне творіння відображає в собі Бога в тій мірі, в якій Він бачить та любить це творіння. […] Отець, що живе в глибинах усього сущого і в мені, посилає мені Своє Слово і Свій Дух. Приймаючи їх, я вхожу в Його життя та пізнаю Бога в Його ж любові, з’єднуюся з Ним у Його Сині. З цієї зустрічі я починаю пізнавати й удосконалювати свою власну сутність, тому що Сам Господь, в якому прихована її таємниця, тепер живе в мені вже не тільки як мій Творець, а й як моє нове, істинне «я».

.

Євангеліє від Матвія
(Мт 7: 12-14)

Все, чого бажаєте, щоб вам робили люди, так і ви робіть їм, – бо в цьому є За­кон і Пророки. Входьте вузькими воротами, бо прос­торі ворота і широка дорога ведуть до погибелі, і багато хто йде ними. А вузькі ворота і тісна доро­га ведуть у життя, і мало тих є, хто знаходить їх.

break

 

Щотижневі читання для медитативних груп — архів читань, які можуть використовувати як групи, які проводять регулярні зустрічі, так і люди, що медитують у нашій традиції і не мають можливості приєднатися до тієї чи іншої групи. Щотижня ми пропонуємо добірку фрагментів зі Священного Писання а також з текстів традиційних і сучасних вчителів християнської споглядальної духовності, з класичної і нової духовної літератури. Бажаємо Вам плідної медитації і медитативного читання!

 Підпишіться на розсилку оновленнь сайту
christian-meditation.com.ua/subscribe

Компіляція читаннь:  Альберт Захаров Obl OSB