23.04.2018

(о.Джон Мейн OSB | о. Бруно Барнхарт OSB Cam | Літургія Годин | Євангеліє від Іоана)

Щотижневі читання для медитативних груп у традиції о.Джона Мейна OSB

groups_readings_27042015b

о. Джон Мейн OSB «Жага глибини і сенсу» 

Ми покликані увійти в життя Бога за допомогою Ісуса, за допомогою Його Духа, що мешкає в наших серцях. В медитації ми йдемо до цього не шляхом інтелектуального аналізу або умоглядних роздумів про Бога Отця або Ісуса, а шляхом перебування у безмовності та спокої, відкриваючи свої серця Його любові, дотримуючись при цьому певного ритму нашої щоденної медитативної практики.

Таким є чудо Воплочення — Ісус, володіючи людською природою і людською свідомістю, є нашим шляхом до Отця; бо свою людську свідомість ми можемо відкрити Його свідомості. В тому й диво та досконалість християнського одкровення, що Ісус є єдиним Шляхом. Він є наш Відкупитель, Він все і всіх освячує, бо Його свідомість сповна відкрита Отцеві в любові. Коли у своїй безмовній молитві, у зосередженні медитації ми відкриваємо Йому нашу людську свідомість, ми йдемо ще далі — до Отця. Ми проникаємо туди силою Його любові, в якій Він долає сам себе.

о. Бруно Барнхарт OSB Cam «Добре вино: читання Іоана від глибин»

Ісус, Новий Адам, одночасно пастух і Слово, «Ім’я» Боже, посланий до всіх чоловіків та жінок, щоб покликати їх по імені – у кожного є своє ім’я у Слові, що творить всесвіт. У кожного є Боже ім’я – ім’я, що було породжене божественним буттям. Ті, хто чують Слово Бога, знаходять у Ньому єдність один з одним і стають «богами» (Ін 10:34). Ті, хто приймають Сина Божого, єднаються в Ньому і стають дітьми Божими (Ін 1:12). Насильницький імпульс, що змушує слухачів Ісуса брати камені і прагнути вбити Його (Ін 10:31) народжується поза їх самих, він виходить від того, хто здатний тільки вбивати та руйнувати (Ін 8:4044). Так люди прагнуть зруйнувати божественно-людське життя, яке є їх власною долею.

«Також маю Я інших овець […] і буде отара одна й Один Пастир» (Ін 10:16) «Я й Отець Ми одне» (Ін 10:30) Отара, в яку Ісус веде тих, які чують Його голос, що звертається до наших нових імен – неважливо, євреї ми чи язичники – це врешті-решт те Одне, те «Я є» (Вих 3:14), що є Його власним буттям.

Літургія Годин
(Прохання III-IV тижня Пасхи) 

Осяй нас, Господи, світлом Христовим. Боже, який в Своїх справах явив Свій предвічний задум, який закликав до буття всесвіт, вірний навіки, почуй нас, Отче, благо нескінченне. Очисти наші серця Твоєю істиною і веди нас шляхом святості, допоможи нам творити все згідно з Твоєю волею. Просвіти нас обличчям Своїм, щоб ми, урятовані від гріха, раділи та куштували від благ осель Твоїх. Отче Святий, Ти звів Ісуса, Сина Твого, з тіні смертної до світла слави Твоєї, приведи і нас до дивного Твій світла. Нехай сяє у світі наше життя, приховане в Тобі з Христом, як сповіщення нового неба і нової землі. Обнови у Христі людину, що була створена Тобою по Твоєму образу, зроби нас подібними до образу Сина Твого.

Євангеліє від Іоана
(Ін 10:11-18)

Ісус сказав: Я Пастир Добрий! Пастир добрий кладе життя власне за вівці. А наймит, і той, хто не вівчар, кому вівці не свої, коли бачить, що вовк наближається, то кидає вівці й тікає, а вовк їх хапає й полошить. А наймит утікає тому, що він наймит, і не дбає про вівці. Я Пастир Добрий, і знаю Своїх, і Свої Мене знають. Як Отець Мене знає, так і Я Отця знаю, і власне життя Я за вівці кладу. Також маю Я інших овець, які не з цієї кошари, Я повинен і їх припровадити. І Мій голос почують вони, і буде отара одна й Один Пастир! Через те Отець любить Мене, що Я власне життя віддаю, щоб ізнову прийняти його. Ніхто в Мене його не бере, але Я Сам від Себе кладу його. Маю владу віддати його, і маю владу прийняти його знову, Я цю заповідь взяв від Свого Отця.

break

Щотижневі читання для медитативних груп – архів читань, які можуть використовувати як групи, які проводять регулярні зустрічі, так і люди, що медитують у нашій традиції і не мають можливості приєднатися до тієї чи іншої групи. Щотижня ми пропонуємо добірку фрагментів зі Священного Писання а також з текстів традиційних і сучасних вчителів християнської споглядальної духовності, з класичної і нової духовної літератури. Бажаємо Вам плідної медитації і медитативного читання!

Ілюстрація:  Джоті Сахі “Мандала Доброго Пастиря”

 Підпишіться на розсилку оновленнь сайту
christian-meditation.com.ua/subscribe

Компіляція читаннь:  Альберт Захаров Obl OSB