Великдень 2018

Вітання від редакції WCCM-Україна

28473316194_9b83394b2a_o

Дорогі брати і сестри, що святкують сьогодні Великдень за юліанським календарем, сердечно вітаємо Вас з Воскресінням Христовим!

Кожна істино духовна подорож веде нас за межі протилежностей – туди, де долається болісне роздвоєння, де пам’ять про минуле й очікування майбутнього зливаються у миті теперішнього, де любов до Бога, до себе та до оточуючих врешті була б пізнана як неподільна єдність Любові. Шлях великопісного споглядання щорічно веде нас крізь пустелю, у якій ми намагаємося наблизитись до цієї єдності Божої істиної реальності, пробуджуючись від сну егоцентричності до чування у присутності Того, у Кому все існує, Хто усьому передує, у Кому все досягає повноти. Незважаючи на те, що хтось із нас приклав більші, а хтось менші зусилля під час великопісної подорожі – Великдень, Воскресіння Христа, стає для нас усіх великим зрівнювачем. Якщо ми увійшли до сяючого потоку боголюдського життя Воскреслого Ісуса, наша власна кваліфікація більш нічого не варта. Усе, що для людини здається неможливим, завжди під силу Богові, що живе у сокровенній таємниці кожного людського життя.

Сьогодні ми святкуємо не перемогу своїх власних вмінь або сил, а неймовірну зустріч у швидкоплинності нашого життя з вічним Життям голосу вічної тиші, Слова Божого. Тут і тепер унікальні співзвучности наших життів впізнають себе у гармонійній єдності Слова, Яким та для Якого були створені, і в Якому для їхнього звучання більш не буде ані початку, ні кінця. І тепер ми знаємо, що життя Воскреслого Христа, яке ми сьогодні вітаємо у собі та одне в одному – це та дорогоцінність, прикрасою та домом якої є наше тіло, наша душа, наше життя. Усе, що нам залишається, – це продовжувати у сліпучому сяйві повсякдення зберігати й пізнавати цю дорогоцінність у собі та у ближніх. Таким є сенс великоднього виміру нашої щоденної дисципліни медитації, так само як й усіх інших спиць молитовного колеса, що вертає нас додому, до Бога, – силою “праці послуху”, як про це сказав Св. Бенедикт.

Христос Воскрес! Алілуя!

break

Редакція www.christian-meditation.com.ua

* Мозаїка “Воскресіння” (абатство Turvey, UK)