Житомирська группа: відкриття нового року зустрічей (24 лютого)

Бенедиктинське абатство Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, вул. Короленка 41 В

banner

Екуменічна група споглядальної молитви
“Міжнародної Спільноти Християнської Медитації” (WCCM)
Відкриття нового року зустрічей

Місце проведення зустрічей: Бенедиктинське абатство Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, вул. Короленка 41 В
Початок проведення зустрічей: 24 лютого 2018 р., субота, о 13-00

Запрошуємо на семінар-відкриття нового року зустрічей житомирської группи WCCM!

Для участі обов’язкова реєстрація (див. нижче)

Програма зустрічі:
—Марія Захарова Obl OSB “Коріння християнської медитації”
—Ірина Коковська “Введення в традицію християнської медитації о.Джона Мейна”
— Молитва Бревіарію (Літургія Годин)
— Молитва перед медитацією (Отче Наш, вступна молитва о.Джона Мейна)
— Читання перед медитацією
— Медитація (25 хв.)
— Читання після медитації
— Заключна молитва
— Час на спілкування, питання та чай

break

.

1

«Зупиніться і пізнайте, що я – Бог» (пор. Пс.45,11)

Дорогий Друже, якщо в тобі присутнє бажання сказати разом з Апостолами: «Господи, навчи нас молитися» (Лк. 11,1) – приходь до нас. Ми не будемо вчити тебе молитві, ми лише поділимось з тобою її глибинним споглядальним досвідом. Твоїм Вчителем буде Ісус Христос, який присутній в тобі. Його безмовна Молитва звучить у твоєму серці.

2

«А ти, коли молишся, увійди до своєї комірчини, зачини свої двері, і помолися Отцеві своєму, що в таїні» (Мт. 6,6)

Християнин нашого часу повинен бути людиною споглядання. Отже, наша «Міжнародна Спільнота Християнської Медитації» (WCCM) у традиції бенедиктинця о. Джона Мейна, була створена і затверджена Церквою у формі молитовно-духовної ініціативи як відповідь на заклик до Нової Євангелізації: «Споглядальна молитва є стежкою тиші, способом Благовістування у глибокому мовчанні і через нього, через вбогість духа і чистоту серця» – в надії, що нашому поколінню вдасться зрозуміти і усвідомити, що тільки глибокий особистий досвід життя Христа на шляху споглядальної молитви дозволить зберегти нашу християнську тотожність і благодатно впливати на сучасний світ.

3

«Бо ми в Нім живемо, і рухаємось, і існуємо» (Дії 17,28)

З метою відродження групи християнської медитації у м. Житомирі запрошуємо Тебе ознайомитися з традицією споглядальної молитви, традицією християнської медитації з тим, як вона викладалась о. Джоном Мейном та здійснювалась у різних частинах світу у формі сучасних християнських споглядальних спільнот, що живуть духовністю Святого Бенедикта, Отців Пустинників, містиків Церкви та інших сподвижників, заснованих для спільної медитативної практики і відкритих для екуменічних зустрічей і міжрелігійного діалогу.

4

«Бо ми не знаємо, про що маємо молитись, як належить, але Сам Дух заступається за нас невимовними зідханнями» (Рим. 8,26)

На цьому етапі прагнемо познайомитись з усіма, хто цікавиться практикою споглядальної молитви і діяльністю нашої Спільноти. Якщо Ви бажаєте дізнатися більш детальну інформацію про нас або готові взяти участь в семінарі для ознайомлення з цією традицією просимо зв`язатися з нашим координатором у м. Житомирі. Також, бажаючі відвідувати групу можуть заповнити анкету учасника. Початок зустрічей групи заплановано на суботу 24 лютого 20018 р. із семінара-введення у християнську медитацію у традиції о. Джона Мейна. Після створення медитативної групи триватиме 6-ти тижневий формаційний курс, який складається з лекцій, що знайомлять учасників із основними питаннями: теорії, богослов’я, історії та практики християнської медитації у традиції о. Джона Мейна – однієї із форм споглядальної молитви, що сягає своїми коріннями у духовність єгипетського пустельницького чернецтва.

7

«Заглибся в самого себе та у вчення, тримайся цього» (пор. 1Тим.4,16)

Християнська медитація у традиції бенедиктинця о.Джона Мейна OSB є сучасною формою споглядальної, монологічної молитви, відомої з часів ранніх християн. Отець Джон Мейн знайшов у вченні перших християнських монахів IV ст., зокрема у духовності преподобного Іоана Касіяна Римлянина, простий, практичний та універсальній підхід до споглядальної молитви. Сьогодні по всьому світу існує багато груп, в яких християни різних конфесій збираються разом для спільного споглядання Таємниці Христа. Отець Джон Мейн, як і всі вчителі християнського споглядання, вчив, що наша повсякденна медитація – це дар, який ми приймаємо від Бога. І цей дар завжди веде нас до спільноти (бо, як казав Джон Мейн, «медитація творить спільноту»), до зустрічі з Богом, присутнім в інших та в нас. Тож, традиція зустрічей груп – один з найпростіших та природніх шляхів ділення цим даром та підтримування один одного на шляху повсякденного споглядання.

Відкрий в собі Божественний Образ, щоб твоє життя уподібнилось до життя Сина Божого.
Розпали в собі Божу іскру, щоб твоє серце наповнилося Миром Христа і Любов’ю Святого Духа.

PAX CHRISTI +

break

.

Реєстраційна форма учасника семінару: