1.49 “Особливості груп християнської медитації”

(“Школа Медитації”, Курс 1, лист 49)

DSC_0768

У Статуті «Міжнародної Спільноти Християнської Медитації» місія груп медитації описується наступним чином:

«Місія спільноти – передавати та розвивати традицію християнської медитації в тому вигляді, в якому її викладав о. Джон Мейн OSB, в дусі служіння вселюдної єдності»

В який саме момент група стає частиною нашої спільноти, частиною WCCM? Головним чином тоді, коли формація і розуміння безмовної молитви, що практикується в групі, починає спиратися на повчання Джона Мейна. Кожна щотижнева зустріч стає можливістю більш глибоко зрозуміти цю споглядальну традицію. Спільна медитація на зустрічах групи дає нам духовний імпульс, підживлюючи нашу подорож медитації впродовж тижня.

Група медитації відрізняється від звичайної молитовної групи своїм акцентом на мовчанні. Медитація жодним чином не принижує важливість усіх інших форм християнської молитви, але для тих, хто відвідує групи спільноти, вона може стати міцною основою повсякденного духовного життя, що зможе підживити інші шляхи молитви. Тому щотижневі медитативні групи зосереджені не на молитві словами, проханнями або співом, а в першу чергу саме на молитві безмовній та споглядальній.

Ще однією важливою особливістю є те, що будь-хто може приєднатися до групи. Гостю, який прийшов на зустріч не стануть відразу ставити питання про його конфесійну приналежність. Навіть якщо людина сама повідомить, що є вкоріненою в іншу молитовну традицію або дисципліну, її запросять приєднатися до медитації, підтримуючи загальну безмовність звичним для неї шляхом. Але при цьому фокус уваги групи продовжує утримуватися на способі християнської медитації у традиції Джона Мейна. Будь-якому новачкові з часом відкриється глибока універсальність цього підходу і його здатність духовно надихати самих різних людей.

Дуже часто люди організовують подібні медитативні групи там, де вже спільно практикуються якісь популярні психологічно-фізичні вправи. Всі ці речі цілком можуть стати доброю зовнішньою підготовкою для медитації. Але дуже важливо підкреслити, що християнська медитація, яку ми викладаємо, – це саме духовна і молитовна дисципліна, а не просто спосіб розслаблення і боротьби зі стресом. Багато хто сьогодні використовує подібні форми медитації виключно заради користі для здоров’я, тіла і розуму, бачачи в медитації лише техніку релаксації. Але це була б втрачена можливість – медитація є чимось набагато більшим, ніж просто спосіб психологічного впливу на організм. Це духовна дисципліна, яка веде до особистісної трансформації, чистоти бачення та глибокої усвідомленості.

Дозвольте нагадати вам про те, якими є основні елементи, що формують ідентичність зустрічей груп християнської медитації в традиції нашої спільноти:

Короткий вступ перед медитацією (10 – 15 хв.), що нагадує про основи традиції та практики
Коротке читання перед медитацією та після медитації
Сигнал гонга або дзвіночка, який вказує на початок та кінець медитації
Вступна молитва
– Медитація (20-30 хв.)
Заключна молитва
– Час для спілкування та питань

break

Кім Натараджа Obl OSB

Переклад: Альберт Захаров Obl OSB

«Листи міжнародної Школи Медитації» WCCM, Курс 1

 Підпишіться на розсилку новин сайту,
та отримуйте щотижня листи “Школи медитації”