24.01.2018

(о.Лоренс Фрімен OSB | о.Беда Гриффітс OSB | Св. Калліст Катафігіот  | Євангеліє від Марка)

Щотижневі читання для медитативних груп у традиції о.Джона Мейна OSB

10660079_312031948969801_7562045047946668879_n

о. Лоренс Фрімен OSB «Внутрішнє світло»

Євангеліє закликає нас змінитися, звернувшись до того Єдиного, чий поклик ми чуємо. Йдеться про «навернення» у буквальному сенсі: ми відвертаємося від наших надій і страхів, від минулого і майбутнього, і в результаті, від нашої власної самосвідомості. Це покликання сходить з самих основ нашого буття і управляє ним. У Євангелії з усією можливою простотою і суворістю воно називається покликанням померти. Навернення веде нас до духовного розвитку, в якому ми вмираємо для нашого его. Ми вмираємо, входячи в смерть разом з вмираючим Ісусом, щоб об’єднатися з Ним у Його Воскресінні. Постійне навернення і є дисципліною розвитку, яку ми втілюємо в щоденній медитації.

 

о. Беда Гриффітс OSB «Воскресіння»
(Проповідь у Великодній тиждень, Саччідананда Ашрам, 1988 р.)

Все людство являє собою одне тіло, і це тіло Людини впадає в гріх і розділяється, дезінтегрується, але Христос у Воскресінні знову об’єднує все людство. Це не тільки воскресіння однієї, індивідуальної особистості з мертвих; Ісус у своєму Воскресінні воскрешає разом з собою все людство. Це бачення єдності у живому організмі, у цілому, що складається з безлічі частин, єдиних в одному тілі.

Ісус збирає людство в єдине ціле в собі самому, возз’єднує людство в Бозі і в єдності творіння. Все людство повертається до Бога у Христі. Такою є мета Євангелія. Ми повинні побачити космічного Христа, зрозуміти, що в Ньому втілено покликання всього творіння. Поки ми цього не побачимо, наша релігія буде зберігати вузькі рамки. Поки християни — лише невелика група людей в цьому світі, але вони — викуплення всього людства і всього творіння. Таким є істинний сенс Євангелія.

 

Св. Калліст Катафігіот «Про споглядальне життя» 

Рух будь-якого створіння і самого розуму має у якості основи нерухомий і спокійний стан, та неустанно прагне до нього. Перехід до стояння та спокою у собі є кінцевою метою і рівним чином заспокоєнням для всього творіння. Але розум, як одне із створінь, перебуваючи в русі, не може досягти нерухомого і спокійного стояння серед створених речей. […] Як розум може скористатися своєю власною властивістю та зупинитися серед руху і таким чином увійти у спокій та мир, у непорушне почуття відпочинку, якщо він не досягне нествореного і необмеженого? Мета розуму — Бог, що є істинно єдиним, понад всім світом. Отже, Його, єдиного і необмеженого, повинен за допомогою руху досягати розум, що знайшов свій природний спокій. Бо там стояння в Дусі і гостинний відпочинок, нескінченна межа всього і рух, зосереджуючись на Єдиному, не припиняються для розуму, що досяг безмежного, нескінченного, необмеженого, вільного від образу та неуявимого, абсолютно простого: таким є Той, Кого назвають Єдиним, тобто Бог.

 

Євангеліє від Марка
(
Мк 1:14-20)

А коли Іван виданий був, то прийшов Ісус до Галілеї, і проповідував Божу Євангелію, і говорив: Збулися часи, і Боже Царство наблизилось. Покайтеся, і віруйте в Євангелію! А коли Він проходив біля Галілейського моря, то побачив Симона та Андрія, брата Симонового, що невода в море закидали, бо рибалки були. І сказав їм Ісус: Ідіть услід за Мною, і зроблю, що станете ви ловцями людей. І зараз вони свого невода кинули, та й пішли вслід за Ним. А коли недалеко прийшов, то побачив Він Якова Зеведеєвого та брата його Івана, що й вони в човні невода лагодили. І зараз покликав Він їх. І вони залишили батька свого Зеведея в човні з робітниками, і пішли вслід за Ним.

break

Читання для щоденної практики медитації — архів текстів, які можуть використовувати як групи спільноти, що проводять регулярні зустрічі, так і люди, що медитують у нашій традиції і не мають можливості приєднатися до тієї чи іншої групи. Щотижня ми пропонуємо добірку фрагментів зі Священного Писання а також із текстів традиційних і сучасних вчителів християнської споглядальної духовності, з класичної і нової духовної літератури. Бажаємо Вам плідної медитації та споглядального читання!

Підпишіться на розсилку щотижневих читаннь

Компіляція читаннь:  Альберт Захаров Obl OSB