о. Лоренс Фрімен OSB “Різдвяне послання 2013”

36506_518790174812372_599340799_n

“Слово Боже живе i дi­йове, та гострiше вiд усякого меча двосiчного” (Євр 4:12)

Цими словами з Послання до Євреїв апостола Павла християнська містична традиція нагадує нам про багату та дивовижну символіку Слова Божого, а також про те, навіщо ми святкуємо Втілення – у часі та у просторі – передвічного Слова. Згідно зі словами св. Йоана Хреста, Бог сказав лише одне слово і повторює його у вічності. Це Слово, ця вічна мантра Бога – це сам Ісус. Наша щоденна медитація і вірність по відношенню до сповненої віри дисципліни внутрішньої безмовності, яку ми практикуємо, вимовляючи нашу молитовну формулу, робить нас частиною цієї одвічної Реальності.

На початку медитативного шляху ми помічаємо плоди нашої практики у дедалі більшому внутрішньому спокої та у мовчазній свідомості. Але диво, що відбувається в дійсності, перевершує будь-що, що б ми могли собі уявити.

“Слово Боже” – це щось більше, ніж просто вербальне або інтелектуальне поняття. Воно є особистісним досвідом сповненого любові покликання до єдності з Тим, Хто покликав нас до буття, вимовивши своє Слово.

Для християнського спостерігача ці дні виходять за межу святкування культурного чи навіть релігійного характеру. Це перш за все святкування самого дару життя, і саме тому ми бажаємо один одному “радісних свят”.

Нехай цей Священний Час ще повніше відкриє нашу свідомість і серце до чуда смиренного народження Слова у Віфлеємі.

З любов’ю,
о. Лоренс Фрімен OSB

break

Ілюстрація: тибетська тханка “Різдва Христового”, що була подарована спільноті WCCM від Далай-лами.