Спеціальні Медитативні Сесії

У 2017 р. наша львівська група починає проводити щомісячні Спеціальні Медитативні Сесії двох форматів — у дусі Бенедиктинсько-облатського монастицизму та у дусі Міжрелігійного споглядального діалогу. Наша екуменічна спільнота, “Міжнародна Спільнота Християнської Медитації” (The World Community for Christian Meditation, WCCM), має багато напрямків діяльності. Тож, ми хочемо ближче познайомити усіх, хто є зацікавленим у діяльності спільноти, із двома з цих напрямків. Перший напрямок – це духовність бенедиктинських облатів, пов’язаних із нашою спільнотою (поєднання практики медитації як споглядальної молитви із бенедиктинською монастичною формацією для світських осіб). Другий — це міжрелігійний діалог у споглядальному дусі, вкорінений у досвіді сучасної школи католицької interfaith-духовності. Розповімо детальніше про кожен із форматів цих Спеціальних Медитативних Сесій.

.

events_gal_ban_1
Спеціальні Медитативні Сесії у дусі Бенедиктинсько-облатського монастицизму

Певна частина учасників нашої спільноти є бенедиктинськими облатами — світськими або духовними особами, що прийняли обітницю засновувати свою щоденну молитву на певних принципах бенедиктинської монастичної духовності, у поєднанні із щоденною практикою християнської медитації у традиції о.Джона Мейна OSB. Бенедиктинські облати, що пов’язані із сім’єю ордену Св. Бенедикта через спільноту WCCM, мають особливу щоденну дисципліну (споглядальне читання Святого Письма та Правила Св. Бенедикта, ранкова та вечірня медитації та молитва Літургії Годин, участь у роботі спільноти) та окремий формат медитативних зустрічей, на якому буде побудований цей тип Спеціальних Медитативних Сесій нашої львівської групи. Додатково до звичайного формату щотижневих зустрічей групи, цей формат буде мати спільну молитву Літургії Годин (вечірню) та споглядальне читання Правила Св. Бенедикта, разом із сучасними коментарями до нього. Таким чином, кожен звичайний учасник групи або гість може долучитися до практики бенедиктинських облатів, та спробувати на смак цей сучасний шлях монастично-молитовного споглядання, що є відкритим для світських християн будь-якої конфесії. Кожна зустріч буде починатися короткою лекцією про споглядальні аспекти бенедиктинської духовності.

Матеріали про бенедиктинських облатів WCCM

break

.

events_gal_ban_2
Спеціальні Медитативні Сесії у дусі Міжрелігійного Споглядального діалогу

Ще одним важливим проектом спільноти є споглядальний міжрелігійний діалог. Засновники спільноти, монахи-бенедиктинці о.Джон Мейн та о.Беда Гриффітс були відомими діячами та піонерами монастичного діалогу між християнством та східними традиціями (буддизм та індуїзм). Спираючись на вчення II Ватиканського Собору, на досвід багатьох сучасних вчителів католицької interfaith-теології, WCCM продовжує вести діалог у спогляданні як із східними традиціями, так і з юдейськими та ісламськими споглядальними спільнотами. Головним завданням цього проекту є глибоке пізнання своєї власної, християнської споглядально-містичної традиції, та знайомство у контексті цього досвіду із споглядальними традиціями інших релігійних традиції — з текстами, практиками, досвідом та з людьми, які є практиками і свідками цих традицій. Знайомство та зустріч підживлюють досвід кожного із нас у власній традиції споглядання, та дають можливість взаємного пізнання один одного — у повазі, відкристості, та вкоріненості у миті Божої присутності “тут та зараз”.

На зустрічах цього формату ми будемо читати разом Святе Писання, тексти християнських споглядальних авторів та фрагменти з текстів тих духовних традицій, з якими католицька монастична спільнота веде взаємно збагачуючий діалог з початку XX ст. Кожна зустріч буде починатися лекцією про ті чи інші аспекти традиції міжрелігійного діалогу у контексті сучасної католицької міжрелігійної думки, яку представляють Лоренс Фрімен OSB, Беда Гриффітс OSB та учасники “Фонду Беди Гриффітса” (Bede Griffiths Trust), монахи камальдолійського абатства “Нью Камальдолі” (Ципріан Консільо OSB Cam, Бруно Барнхарт OSB Cam), Томас Кітінг OCSO, Томас Мертон OCSO, Річард Рор OFM, Раймон Паніккар, Жюль Моншанен, Брайан Пірс OP, Уейн Тісдейл OSB, Анрі Ле Со OSB, Ян Береза OSB, Вільям Джонстон SJ, Хуго-Еномія Лассаль SJ, учасники бенедиктинської асоціації “Монастичний Міжрелігійний Діалог” (MID) та інші відомі interfaith-теологи.

Матеріали про міжрелігійний діалог

break

Підпишіться на розсилку новин сайту
christian-meditation.com.ua/SUBSCRIBE