11.10.2017

(о.Лоренс Фрімен OSB | Св. Максим Сповідник | Послання до Ефесян | Євангеліє від Луки)

Щотижневі читання для медитативних груп у традиції о.Джона Мейна OSB.

DSCN6479

о.Лоренс Фрімен OSB «Внутрішнє світло» 

У словах Ісуса «ваш Отець знає, чого ви потребуєте, перш ніж Його попросите» приховане велике покликання. Це покликання замовкнути. Це запрошення довіритися. Мовчання в медитації становить найвище вираження нашої довіри до Бога, так само як і в людських взаєминах воно може бути ознакою вищого ступеню особистісної довіри.

Ми не просимо для себе. Кожна молитва під час Святої Меси також є проханням, але відмінність у тому, що це прохання висловлене у дусі спільноти, де кожен переступив або переступає обмеженість власних бажань, свій егоїзм. Молячись про пришестя Царства Божого, ми відкидаємо наші ізольовані потреби, жертвуємо себе Царству, готуючись до єдності в Євхаристії. Ми полишаємо наші бажання й тоді, коли відмовляємося від думок, пов’язаних із ними. Це серйозний виклик: відвернутися навіть у думках від своїх потреб, вірячи, що в Царстві все вже влаштовано найкращим чином, і що його повнота простягається настільки далеко, наскільки ми здатні довіряти. Якщо тільки ми здатні довіряти. […] «Наша» молитва  це просто наше занурення в молитву Ісуса, в молитву Його Духа, який є потоком любові між Ним та Отцем.

Св. Максим Сповідник «Тлумачення на Молитву Господню» 

Хто таємниче приносить Богу служіння однією розумною силою своєю, що відчужена від похоті і люті, той на землі, подібно до чинів ангельських на небі, виконує волю Божу. У таких людей […] залишається лише один-єдиний розум, що веде усі розумні істоти до першого Розуму.

«Нехай буде воля Твоя і на землі, як на небі» Нехай же наш розум спрямовується до шукання Бога, а сила бажання нехай стає потягом до Нього […] Наслідуючи таким чином Ангелам небесним, ми завжди будемо служителями Бога і на землі явімо равноангельське життя, а тому нарівні з Ангелами будемо мати розум, повністю байдужий до того, що нижче Бога. Живучи так, ми по молитві отримаємо, як хліб насущний, що животворить і насичує душі наші, Само Слово, яке промовило: «Я хліб життя, який зійшов з небес, що дає життя світові» (Ін 6:33, 35-38). Це Слово стає всім, пропорційно нам, що насичуються чеснотою і мудрістю, і втілюється по-різному, як тільки Воно Само відає, заради кожного з тих, що спасаються. Приймемо ж Його, живучи ще в цьому віці.  

Послання до Ефесян
(Еф 3: 14-19) 

Схиляю колiна свої перед Отцем Господа нашого Iсуса Христа, вiд Якого iмену­ється всякий рiд на небесах i на землi, щоб дав вам, за багатством слави Своєї, мiцно утвердитися Духом Його у внутрiшньому чоловiковi, вiрою вселитися Христовi в серця вашi, щоб ви, вкорiненi й утвердженi в любовi, могли зрозумiти з усiма святими, що є ширина‚ i довжина, i глибина, i висота, i зрозумiти любов Христову, яка перевищує розумiн­ня, щоб вам сповнитися всiєю повнотою Божою.

Євангеліє від Луки
(Лк 11:1-4) 

І сталося, коли в одному місці Він молився і перестав, один з учеників Його сказав Йому: Господи! Навчи нас молитися, як і Іоан навчив учнів своїх. Він сказав їм: коли молитесь, говоріть: Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

break

.

Щотижневі читання для медитативних груп — архів читань, які можуть використовувати як групи, які проводять регулярні зустрічі, так і люди, що медитують у нашій традиції і не мають можливості приєднатися до тієї чи іншої групи. Щотижня ми пропонуємо добірку фрагментів зі Священного Писання а також з текстів традиційних і сучасних вчителів християнської споглядальної духовності, з класичної і нової духовної літератури. Бажаємо Вам плідної медитації і медитативного читання!

Підпишіться на розсилку щотижневих читаннь

Компіляція читаннь:  Альберт Захаров Obl OSB