о.Ян Береза ​​OSB «Картопля та медитація»

Фрагмент із серії відео-роликів “Мистецтво повсякденного життя”

hqdefault

Напевно, немає більш рутинної і повсякденної роботи, ніж чистка картоплі. Але коли почнеш її чистити в наступний раз, спочатку зроби глибокий вдих, відчуй, як свіже повітря наповнює кожну клітинку твого тіла. А потім приступай до чищення – але роби це так, немов у всьому всесвіті в даний момент немає справи важливіше. Якщо зможеш цю просту дію перетворити на щоденну споглядальну практику, твоє життя зміниться: в серці увійде мир, а душа сповниться радості.

Неважливо, де будуть в цей момент твої думки. Нехай вони не порушують твого спокою. Вони будуть бігти одна за одною, а ти намагайся знову і знову повернутися до чищення картоплі. Перебувай у кожному жесті, занурся у глибину цієї дії. Тримай у розумі, що в даний момент ти чистиш картоплю. І якщо навчишся так медитувати, ти помітиш, що твоє життя потроху почала переображуватися.

break

о. Ян Береза OSB (1955-2011) – монах Любінського бенедиктинського абатства, теолог, фахівець з європейської та індійської філософії. Був учасником Комітету Польського Єпископату по діалогу з нехристиянськими релігіями та бенедиктинської комісії монастичного міжрелігійного діалогу (“Monastic Interreligious Dialogue, MID”). Заснував в своєму монастирі перший в Польщі центр християнської медитації, працював над перекладами перших польських видань о.Джона Мейна та о.Лоренса Фрімена, відкрив серію польських зустрічей з о.Лоренсом організацією у Познані конференції “Meditatio-2006”.


christian-meditation.com.ua/subscribe
Підпишіться на розсилку новин сайту WCCM-Україна