Bonnevaux – новий дім WCCM

BONNEVAUXWCCM.ORG Новий ретріт-центр медитації та споглядання “Міжнародної Спільноти Християнської Медитації” (WCCM) у Франції

Bonnevaux_mainУ 80-і роки наша спільнота почала своє життя у маленькому монреальському бенедиктинському монастирі, де о. Джон Мейн OSB останні роки свого життя викладав християнську медитацію. Після смерті о.Джона спільнота перетворилася на “монастир без стін” та зростала на протязі наступних 30 років духовно та чисельно, без постійного даху над головою. Сьогодні наші центри є у більш ніж ста країнах, де біля 2500 медитаційних груп мають щотижневі зустрічі. Але в останні роки спільнота дозріла до ідеї створення власного дому, де люди з усього світу, що медитують у нашій традиції змогли б зустрічатися на різних заходах та подіях протягом року. Після майже річної пошуку наш вибір зупинився на монастирському комплексі дванадцятого століття у Bonnevaux (Боневю, “Гарна долина”), біля Пуатьє у Франції. Придбання та відновлення цього місця є для нас великим та спільним стрибком віри – ця ініциатива, як і більшість ініциатив спільноти робиться зусиллями усіх національних осередків за принципами краудфандингу.

Усі підробиці про те, як це рішення народилося та що воно для нас означає, ви можете знайти у офіційному буклеті про новий центр. Разом із проектом центру у Боневю створено Фонд Солідарності, мета якого допомогти учасникам спільноти із найбідніших країн, які не можуть дозволити собі поїздку до Франції, відвідати наш новий дім. На зустрічі національних координаторів у 2016 р. представники усіх центрів спільноти вирішили, що будуть разом намагатися у міру можливостей підтримувати ініціативу розвитку нового центру та фонду.

999992Якщо вас цікавить діяльність нашої спільноти у світі та в Україні – ви можете підтримати проект нового центру Bonnevaux та діяльність Фонд Солідарності своїми донаціями через: сайт WCCM-Україна (зробіть помітку “Новий дім WCCM”) або офіційний сайт BONNEVAUXWCCM.ORG. З молитвою та вдячністю запрошуємо усіх друзів нашої спільноти до співпраці у справі розвитку цього нового міжнародного екуменічного центру споглядання та медитації!

break

.

P1000454-1024x683Освячення центру Bonnevaux: 21 листопада

.

events_gal_ban7770Офіційний сайт проекту
BONNEVAUXWCCM.ORG

web shadow tpl1

4523542354234532452354235

break

.

Листи-вітання від патронів спільноти WCCM з нагоди старту проекту “WCCM-Боневю”
від кардинала Джоржа Пелла (префект Секретаріату у справах економіки Святого Престолу), архієпископа Пола Р. Галахера (Державний секретаріат Святого Престолу), о. Річарда Рора OFM (Center for Action and Contempation, Нью-Мексико, США), Жана Ваньє (засновник L’Arche), о.Томаса Кітінга OCSO (засновник Contemplative Outreach).

Bonnevaux_mainДорогий о.Лоренс! Протягом багатьох років я відчував для себе спільноту WCCM дуже близькою, підтримуючи її у справі відновлення споглядання у молитовному та діяльному житті Церкви. Особливо я відчуваю важливість викладання практики християнської медитації для дітей на самому початку їх життя та шляху віри. Я дуже вдячний, що ви поділилися зі мною баченням розвитку нового центру спільноти у Боневю. Це прекрасне та натхненне місце, і його священна історія робить його для мене, та як я думаю і для багатьох інших, особливо привабливим і духовно значимим. Я відчуваю, що у цьому місці ви зможете ще краще відновити цю чудову традицію у вимірі нашого часу. У моїй молитві я буду постійно згадувати про центр Боневю. Одного дня я б дуже хотів опинитися там з вами та разом молитися і медитувати. Буду закликати усіх підтримати цю сміливу та надихаючу ініціативу. (Лист кардинала Джоржа Пелла)

Bonnevaux_mainМи всі знаємо про великі проблеми сучасного світу. Знаємо, що повинні якось впоратися з ними, але часто не знаємо, як саме це зробити. Як християне, ми розуміємо, що цей шлях має бути вкоріненим у молитовному розпізнанні. Спільнота WCCM допомогає багатьом поглибити молитовне життя і таким чином віднайти внутрішній мир, якого ми так потребуємо сьогодні. Саме цей мир має вірно скерувати усі наші рішення. Сподіваюся, що праця над розвитком нового центру надасть сил спільноті для здійснення її місії.  (архієпископ Пол Р. Галахер)

Bonnevaux_mainЯ дуже радий, що наша спільнота змогла прийняти Вас під час Семінару Джона Мейна цього року в нашому центрі в Trosly.  Я бачу, що наші спільноти потребують одна одну. WCCM може допомогти нам зростати у медитації, L’Arche може допомогти WCCM поширити свою споглядальну місію серед бідних і калік.  Тримаю у моїй молитві усю вашу спільноту та цей новий центр у Боневю. (Жан Ваньє, “Лярш”)

Bonnevaux_mainДорогий о. Лоренс! Як ви знаєте, я разом із  усією нашою монашою спільнотою завжди підтримував вашу споглядальну місію WCCM. Я бачу вплив Духа на те, як ваша місія виросла. Вона відновлює споглядальний вимір не тільки у церковному середовищі, але й серед людей абсолютно різного віку та у різних сферах життя. Це особливий спосіб реалізації вашого монашого покликання, але він дуже дієвий.  Я дуже радий дізнатися про цю ініціативу із центром у Боневю. Його давні монастирські коріння та дух спокою стануть ідеальним місцем для стабілізації центру міжнародної спільноти WCCM. Як на мене, це має дуже великий потенціал. Це надихає, і я молюся, щоб нові форми нашого монастичного життя змогли розквітнути там. (Дієго М. Роза OSBOliv, Генерал-абат бенедиктинської конгрегації оліветанців)

break

.


Зустріч керівників та учасників “Ради спільноти” у Боневю

break