Відгуки про спільноту

Відгуки про діяльність спільноти єпископів Католицької Церкви та інших духовних осіб

Групи WCCM активно беруть участь в житті багатьох католицьких єпархій, так само як і в житті інших християнських громад, користуючись підтримкою і благословенням місцевих єпископів. На цій сторінці ми хотіли б із вдячністю згадати фрагменти деяких відгуків про діяльність нашої спільноти.

aboutwccm_1

Кардинал Джордж Пелл

«Найбільші виклики сучасності […] закликають нас ще більш наблизитися до Христа, увійшовши в глибину обіймів містичного духу, як цього з давніх-давен нас вчить Євангеліє через багату споглядальну традицію Церкви. Вчення про християнську медитацію відкриває шлях в цю живу традицію, демонструючи багаті плоди, які були цим вченням принесені за останні роки. Шлях споглядання, об’єднуючи в діяльному служінні священиків, єпископів та мирян є завданням для нас усіх — він вимагає зусиль, але він є таким же простим та реалістичним як сам Христос. Цей шлях є глибоко плідним як для тих, хто по ньому крокує, так і для тих, хто підтримує це служіння.»

(Про проект  WCCM «Християнська Медитація для священиків»)

«Багато Божої милості буде вам послано в ці дні. Я молюся також про те, щоб благодать споглядальної молитви торкнулася вас, збагативши все ваше подальше життя. Час, проведений в тиші сиднейського центру християнської медитації WCCM якраз може стати тим моментом, коли ця благодать прийде до вас.»

(Звернення до молодих паломникам, які беруть участь в WCCM, присутніх на зустрічі, присвяченій «Міжнародному Дню Молоді» в Сиднеї в 2008 р)

«У цьому році, що був проголошений Роком Віри, наші католицькі школи в архиєпархії Сиднея мають можливість вступити на шлях спокою за допомогою практики християнської медитації, молитви серця — увійти в ту повноту, за якою ми всі так сумуємо. Вірю, що в тиші, спокої та простоті цієї форми молитви ви зустрінете люблячого Бога, вже зараз присутнього в ваших серцях. Отець Джон Мейн нагадав про давню традицію християнської медитації нашому сучасному світові, в якому люди шукають сенс та мету. Я дуже раджу всім вам доторкнутися до цієї форми молитви, що відкриває людське серце Духові Святому, який веде нас до єдністі з тим, що в нас є святого. Цей дар святості та внутрішньої повноти ми повинні передати всім нашим учням і викладачам.»

(Конференція «Християнська медитація в школах», Сидней 2013)

break

aboutwccm_3

Кардинал Вальтер Каспер

«Кожен раз, коли християни різних спільнот моляться разом, вони свідчать про Христа, приносячи тим самим благо для всіх оточуючих людей, та сприяючи загальнохристиянської єдності. Молитва — це космічна (космос, грец. Κόσμος -«світ») сила, енергія, що веде весь світ, Бога і людство до єдності в любові. В молитві ми стаємо свідками, які шукають есхатологічної єдності, і важливо розуміти, що сучасний світ потребує нового імпульсу такого пошуку та свідоцтва. Спільноти, такі як WCCM та інші споглядальні рухі такого типу, покликані допомогти нам віднайти цю велику єдність. Невірно зрозумілий екуменізм тільки пригнічує біль, викликану поділами, але при цьому він може не принести ніякого лікування. Але сьогодні, відвідуючи ті чи інші церковні та християнські спільноти, я відчуваю нове дихання Духа. Молоді люди не повинні нести той тягар, який змушені були нести попередні покоління. Молодь здатна прийняти свободу і радість Євангелія.»

(«Духовний екуменізм», лекція з «Семінару Джона Мейна 2008» в Майнці)

break

aboutwccm_5

Єпископ Майкл Путні

«Одним з найважливіших плодів християнської медитації є відкриття того, як легко діти і молоді люди приймають цю форму молитви. В першу чергу саме діти мають дивовижну відвертість по відношенню до присутності Бога в нашому житті, і природну жагу молитви. Якщо ми також навчимо наших дітей зберігати в молитві спокій, що відкриває серце на справи Духа Святого, на присутність Ісуса та Бога Отця, ми щедро підготуємо їх до подальшого життєвого шляху. Важливо, щоб навіть найменші діти вчилися усвідомлено зберігати спокій, а не просто поводитися тихо. Спокій та відсутність дій, реакцій — абсолютно різні речі. У спокої та тиші Бог звертається до сердець дітей, відкриває їм свою любов — кожному з них індивідуально. Дитяча освіта — це величезна відповідальність, але в той же час це і по істині прекрасна робота, що відкриває масу можливостей. Ця книга містить в собі масу цінних порад, необхідних вчителям, які прагнуть навчити дітей споглядальній молитві в традиції о.Джона Мейна OSB. Нехай Бог благословить усіх, хто приймається за практику медитації, дорослих і дітей, і нехай усі ми разом знайдемо радість перебування у спокої перед нашим Господом.»

(Підручник WCCM «Християнська медитація в школах», вступ)

break