Про групи спільноти

dsc_3892sМедитація об’єднує усіх, хто шукає Бога навколо Його присутності “тут та зараз”. Ця присутність та досвід зустрічі з Ним – центр для християнської медитативної практики, і кожна людина, що відповідає на своє духовне покликання дисципліною споглядальної молитви є свідком Божественного життя у нашій повсякденності. У медитації люди дізнаються про свою глибоку взаємопов’язаність один з одним та про те, що вона не є результатом чиїхсь індивідуальних зусиль, а є скоріше фундаментом нашої спільної людяності, освяченої присутністю Божественного Слова, нашого Внутрішнього Вчителя – Христа. Ділитися цим досвідом, його взаємно зміцнювати і працювати над тим, щоб він став гармонійною частиною нашої присутності в духовному житті Церкви – завдання груп християнської медитації в традиції, що була заснованою бенедиктинцем о.Джоном Мейном OSB. Коріння нашої спільноти (“Міжнародної Спільноти Християнської Медитації”, WCCM) є католицькими, але характер нашої діяльності – екуменічний. Ми віримо, що медитація здатна у величезній мірі допомогти розвитку діалогу та дружби як між християнами різних конфесій, так і між людьми, що сповідують різні релігії.

Люди часто задаються питанням, як краще медитувати – поодинці або в групі? І те й інше – як дві сторони однієї медалі. Медитація пов’язана із самотою в тій мірі, в якій ви не можете медитувати замість іншої людини, а вона не може медитувати замість вас. Але ви можете медитувати разом. У цьому полягає один з найглибших аспектів медитативної практики та сутність того взаємозв’язку, спільності, до яких вона веде.

Саме це є мотивацією для створення груп християнської медитації у традиції о.Джона Мейна в усьому світі – груп, що є частиною спільноти WCCM. Люди, що формують ці групи, зустрічаються в церквах, власних будинках, школах, університетах, лікарнях, на своїх робочих місцях і навіть в тюрмах. Кожна з цих груп є по-своєму унікальною, але усі вони слідують одному загальному та простому принципу, згідно з яким основою зустрічей є три основних етапи (англійською – teaching / practice / sharing):

– поглиблене вивчення спадщини сучасних та історичних християнських вчителів медитації та споглядання

– спільна медитація в традиції о.Джона Мейна протягом 20-30 хвилин

– можливість для учасників зустрічі поділитися свідченням про власний досвід, задати один одному питання

Для бажаючих почати займатися медитацією щотижнева зустріч в групі є ідеальною можливістю перебувати в єдності з тими, хто прагне ввести в своє життя щоденну духовну практику цього типу. Зустрічі груп християнської медитації побудовані не на молитві словами, але на бутті самими собою в увазі, безмовності та тиші, в присутності Бога. Незважаючи на те, що наші групи ґрунтуються на такій формі духовності, їх медитативна практика повинна перебувати в гармонії і взаємозв’язку з усіма іншими способами молитви. Багато груп поєднують медитацію з молитвою Літургії Годин (online), та в переважній більшості груп медитативна сесія обов’язково включає в себе Lectio Divina, споглядальне читання Святого Писання, коротку молитву до та після медитації.

Створити та почати вести групу медитації у нашій традиції дуже просто – це виключно справа особистої ініціативи конкретних людей, які бажають продовжувати та поглиблювати медитативну практику, ділитися її плодами з оточуючими та підтримувати спільноту там, де ми знаходимося, де живемо – в своєму місті, парафії, навчальному закладі, певному колі спілкування. Якщо ви хочете дізнатися, як заснувати і почати розвивати групу християнської медитації, афільовану із українською спільнотою WCCM, напишіть нам – ми розповімо про те, як це краще зробити в контексті досвіду нашої спільноти, допоможемо провести формаційні заняття та зустрічі.

break

Українські групи WCCM

Підпишіться на розсилку новин сайту WCCM-Україна:
christian-meditation.com.ua/subscribe