1.10 «Шлях молитовної формули»

(«Школа Медитації», Курс 1, лист 10)

normal_3-31

Неймовірно і зовсім неправдоподібно, особливо на початку навчання медитації, звучить для нас думка про те, що дисципліноване повторення цього короткого слова, нашої молитовної формули, може стати серйозним духовним шляхом, що поступово і поволі трансформує наше життя найглибшим чином. Але як би це не звучало, це дійсно так. Згадайте гірчичне зерно, про яке говорить Ісус в Євангелії – воно виростає, перетворюючись у величезне дерево, і птахи небесні прилітають відпочивати на його гілках. Наша молитовна формула, наша християнська мантра подібна до зерна. Це мале слово, це крихітне насіння віри вкорінює нас за межею буденності, поза межами речей і подій, що мають минуще і швидкоплинне значення. Повторюючи свою молитовну формулу, ми вкорінюємося у вічній Реальності, у Богові.

Молитовна формула служить виразом нашої віри і любові. Або, якщо хочете, в контексті процесу нашої медитації вона є свого роду таїнством, в тому сенсі, що зовнішнім чином висловлює нашу внутрішню віру в Бога, присутнього в наших серцях. Медитуючи, ми зосереджуємо усі наші почуття – віру, любов, відданість, хвалу, подяку і т.д., – у відданому і безумовному вимовленні нашого молитовного слова.

Повторення молитовної формули стає способом молитви, що веде нас до стану спокою, тиші і простоти, вбогості духу, тотальної і самовідданої уваги до присутності Святого Духа, що невпинно перебуває в нас. Це – шлях безмовності, спокою, простоти, вірності, духовної дисципліни, вбогості, залишення позаду власного “я”. Шлях віри, жертовності, великодушності – шлях Любові. Шлях “чогось” є в той же час і шляхом “до” цього чогось. Таким чином, шляхом до безмовності є саме безмовність. Тому не дивно, що віддане і постійне повторення молитовної формули, нашої мантри, веде до розвитку усіх цих важливих духовних якостей.

Повторення молитовної формули – це шлях, що допомагає нам долати відволікаючі побудови і маніпуляції нашого его, що виникають під час нашої медитації.

 

break

Пітер Нг * фрагмент з книги “Повертаючись додому” 

* Пітер Нг – учасник ради правління “Міжнародної Спільноти Християнської Медитації”, лідер сінгапурського центру WCCM, який він організував в 1988 р зі своєю дружиною, Патрицією Нг. Також завдяки його ініціативам були створені медитативні спільноти в Малайзії, Індонезії і на Маврикії, було засновано видавництво спільноти Medio Media. Пітер веде безліч навчальних програм для новачків в нашій медитативної традиції і займається створенням і видавництвом здебільшого відео і аудіо матеріалів. Крім цього, він займає пост виконавчого директора в “Державному інвестиційному департаменті Сінгапуру” і поєднує духовно-споглядальний і сімейно-діловий спосіб життя.