о.Ципріан Консільо OSB Cam «Тріумф Хреста: залишаючиcь з болем»

(Фрагменти з проповіді у «Нью-Камальдолі»)

10428525_1485838938316688_1946668280602697531_n

«У третьому розділі Євангелія від Йоана Ісус розповідає свій мідраш (тлумачення) на фрагмент з книги Чисел: «як Мойсей змія підняв у пустині, – так треба Синові Чоловічому бути піднесеним» (Ін 3:14). Ісус входить у смерть, гріх, стає цим змієм! Ми повинні подивитися на те, що поневолює нас, повинні залишитися зі своїм болем… Єдиним шляхом зцілення для ізраїльтян було споглядання мідного змія – тільки погляд на те, що їх вразило, міг їх врятувати… Цього від нас вимагає аскетичне життя: якщо ви збираєтеся досягнути духовного зростання, вам неодмінно потрібно залишитися з болем, подивитися йому в обличчя.»

«Ми засмучуємося, кричимо, взиваємо до небес у своїх муках – але все ж залишаємося зі своїм болем до тих пір, поки не досягнемо точки прийняття. І тільки з цієї точки ми можемо почати рухатися вперед. Роблячи перший крок, ми повинні прийняти самих себе як те, чим ми є. І потім, за словами автора середньовічного трактату «Хмара невідання», ми «підносимо свою сліпу та нагу сутність до настільки ж нагої сутності Бога». Тут ми зустрічаємо смерть наших ілюзій, яка обов’язково повинна відбутися до нашого народження в Реальності.»

 «Гранична точка Хреста і, отже, граничний сенс Воскресіння такі – наше справжнє «Я», приховане з Христом у Бозі, як і саме «Я» Христа, не може бути знищено! Залишаючись з болем, спустошуючи себе від усього що не є Богом, від усього, що розділяє нас з реальністю, і перестаючи захищати себе від усього, що спричиняє нам біль, ми вмираємо з Ним, і з Ним же обов’язково воскреснемо. […] Ми входимо у вічне життя, залишаючись з болем, споглядаючи Хрест і зодягаючись в розум Христа, спустошуючи себе повністю і перебуваючи в очікуванні, задовольняючись тільки Божою милістю.»

«Спустошимо себе від всіх наших фантазій щодо світу і сутності самих себе, і навіть від усього того, чим би ми хотіли, щоб Бог був, подібно до Ісуса на хресті, який, у скорботі і стражданнях звертаючись до небес, сказав: «Боже Мій! Боже Мій! Чому Ти Мене покинув? » (Мт 27:46; Мк 15:34)

 

 

 break

Переклад: Марія Захарова