с. Ернеста Тепленко OSB “Враження про зустріч з о. Лоренсом Фрименом OSB”

«MEDITATIO-Україна 2015», 7 травня, бенедиктинське абатство Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії

autor_circle sernesta

Так завжди буває, коли чув про людину, читав його роботи або читав про нього, то від особистої зустрічі чекаєш чогось незвичайного. Так було і у мене, думала – приїде о. Лоренс Фрімен і я поставлю йому купу питань. Зустріч була дійсно незвичайна, а от свою “купу” я так і не мала можливості задати.

З першого погляду я зрозуміла, що переді мною чернець-бенедиктинець. Чому? Він випромінював світ, той справжній бенедиктинський PAX, який повинен бути притаманний кожному учневі св. Бенедикта. І ще, у всіх бенедиктинців формується особливий спосіб викладати свої думки. Може це від багаторічної практики Lectio Divina, а може від того, що глибоко вбираючи бенедиктинську духовність, починаєш мислити як св. Бенедикт.

normal_zt6

Отець Лоренс справив надзвичайно тепле, але одночасно серйозне враження – таким чином, що деякі сестри нашої спільноти, які критично ставилися до християнської медитації в традиції о. Джона Мейна (в основному через певну подібність до східної медитації), змінили свою думку.

Особливо звернуло на себе увагу глибоке і тверезе ставлення о. Лоренса до споглядальної молитві та її місця в духовному житті не тільки ченця або черниці, а і всіх віруючих. Про це свідчила обдуманість і глибина відповідей на питання, що задавалися о. Лоренсу.

Також важливим є те, що зазвичай при зустрічах з людьми, що говорять на іноземній мові відчувається якась напруженість у сприйнятті через необхідність перекладу. На зустрічі з о. Лоренсом були чудові перекладачі, вміла робота яких не залишала відчуття скутості. Особливо вразило те, як Марія Захарова вільно володіє одночасно російською та українською мовами, а це велика рідкість при перекладі.

І, звичайно, апогеєм зустрічі, заключним акордом стала Свята Меса. Такого у нас в абатстві ще не було! Англійський священик відправляє Службу на латині, а Євангеліє читає православний священик, який став бенедиктинським облатом – о. Анастасій Данилевський. Була атмосфера єдності, миру, радості, що походить із глибини медитативної молитви.

break