Медитативна сесія @ Київ, Інститут Релігійних Наук Св. Фоми

3.11.2015

IMG_5380

Медитативна сесія з бенедиктинськими облатами «Української спільноти християнської медитації»
https://www.facebook.com/events/1493012127667191/

Київ, Інститут Релігійних Наук Св. Фоми | 3.11.2015 (17:00-20:00)
вул. Якіра, 13 (ст. м. “Лук’янівська”)

.

Введення у сучасну традицію споглядальної молитви – християнської медитації о. Джона Мейна OSB

– Марія Захарова Obl OSB (Львів)
«Християнська медитація у традиції о.Джона Мейна – исторія та сучасність»
– Медитація (30 хв. )
– о. Анастасій Данілевський Obl OSB (Херсон, УПЦКП)
«Медитація та споглядальна духовність християнського сходу»

Вхід вільний

Сіссія відбудеться у рамках презентації книжок о.Юзефа Августина SJ з о.Олегом Кривобочком SJ

break

Споглядання – одна з найбільш інтригуючих та популярних тем у сьогоднішньому світі, де сучасна людина намагається відшукати сенс життя в умовах постійних змін, високих швидкостей, інформаційного перенасичення, зустрічі та синтезу культур. Коли ми хочемо поспостерігати за світлом зірок на нічному небі, ми зазвичай тимчасово залишаємо свої шумні та сяючі штучним світлом міста, та вирушаємо туди, де ніщо не буде нам перешкоджати бачити світло, що сяє з неба. Шлях до зустрічі зі світлом Божої присутності у нашому житті завжди грунтувався на подібних засадах – у зовнішній та внутрішній тиші та спокою ми стаємо у своїму серці та прислуховуємося до безмовності Бога, який завжди очікує нас «тут і зараз». Саме про це нагадує у своїму пастирському листі на час Адвенту єпископ Абердина, монс. Хью Гілберт OSB: «Творіть тишу! Це сьогоднішній виклик. Ніякі реальні стосунки з Богом, а також і зустріч з Ним неможливі без тиші й безмовності.»

Споглядання – це шлях, але передусім це шлях духовного життя, шлях молитви, якщо ми розглядаємо його у перспективі віри. Споглядальна молитва завжди була проявом частини «дао християнського служіння», втіленої у Марії, яка у тиші слухає Слово Боже, створюючи фундамент для активних дій Марти. На цій зустрічі ми хотіли б розповісти про сучасну традицію споглядальної молитви, яку заснував ірландський монах та священник о. Джон Мейн OSB, а також про той міжнародний екуменічний рух християнської медитації, що інспірується його повчаннями та прикладом. Наприкінці 70-х років XX ст. отець Джон Мейн заснував спільноту медитуючих християн та відновив популярність радикально-мінімалістичного шляху молитви, навчаючи їй в контексті духовності Св. Йоана Кассіана та західної споглядальної традиції, з сумою якої нас знайомить середньовічний текст «Хмара невідання». Після відвідання скиту Томаса Мертона о. Джон почав навчати християнській медитації, дуже простими словами описуючи цей давній спосіб молитви, який, на його думку, зараз має стати не привілеєм одного лише чернецтва, а елементом повсякденної духовності звичайних християн. За його словами, така форма молитви, яку Кассіан назвав «чистою молитвою» важлива своєю специфікою, та не замінюючи ніяких інших форм молитовного діяння, підживлює своєю мінімалістичністю всі сторони нашого духовного життя – читання Святого Письма, Літургію, вербальні та дискурсивні шляхи молитви. Уривок з книжки учня о.Джона, о.Лоренса Фрімена OSB, нагадує нам, як саме може виглядати цей шлях простого повсякденного споглядання:

«Джон Мейн почав навчати медитації в 1976 році після короткого перебування в скиті Томаса Мертона та виступу на трьох конференціях для ченців в абатстві Марії Гефсиманської (США, Кентуккі). Таким був початок його активної місії, за яку він узявся в останні роки свого життя — від відкриття невеликого центру медитації в лондонському монастирі, подальшого заснування нового монастиря в Монреалі і до функціонуючої нині світової спільноти медитативних груп. Яке ж його вчення? Сядь нерухомо. Випрямися. Прикрий очі. Сиди спокійно, але перебуваючи в зосередженні. У тиші почни повторювати про себе одне слово, твою молитовну формулу. Я раджу слово-молитву «Маранафа» (арамійське слово, що у перекладі означає — «Господь, прийди», 1 Кор 16:22). Вслухайся, повторюй його спокійно, але невпинно. Не думай ні про що і нічого собі не уявляй — ані духовного, ні мирського. Виникаючі під час медитації думки або образи сприймай як розсіювання уваги і постійно повертайся до повторення свого молитовного слова. Медитуй щодня, вранці та ввечорі, по 20-30 хвилин.» (о. Лоренс Фрімен «Внутрішнє світло. Шлях християнської медитації»)

Pax Christi

break

Редакція www.christian-meditation.com.ua