«Audire Silentium» | Споглядальне читання Правила Св. Бенедикта

Часопис бенедиктинських облатів «Української Спільноти Християнської Медитації»

Безымянный-1 

(лат. «Audire Silentium» – «Слухати Тишу») 

a3_title_ua
«AUDIRE SILENTIUM» #1 (травень 2015 р.)
*.PDF
Правило Св. Бенедикта, розділ 6: «Про духа безмовності»
(Коментарі: о. Лоренс Фрімен OSB, с. Джоан Чіттістер OSB, о. Бернард Савіцкі OSB,
Марія Захарова, Альберт Захаров, Жозефіна фон Цітцевітц, Сергій Сабсай, о. Анастасій Данілевський, с. Эрнеста Тепленко OSB)

break

 

«Audire Silentium» – це проект, присвячений споглядальному читанню «Правила Святого Бенедикта». Раз на рік облати «Української Спільноти Християнської Медитації», кандидати до облації та спеціально запрошені гості, пов`язані з бенедиктинським орденом, пишуть короткі коментарі на заздалегідь обраний фрагмент «Правила Святого Бенедикта». Характер цих коментарів передусім відображає той досвід, який кожен з облатів та гостей часопису набуває у своїй щоденній практиці: медитації в традиції о.Джона Мейна OSB, практиці Літургії Годин і Lectio Divina, споглядальному читанні бенедиктинського Правила.

Головна мета цього проекту – рефлексія над власним досвідом, який кожен з нас набуває в щоденній духовній дисципліні, що є основою і стрижнем спільноти, заснованої о.Джоном Мейном. Медитативна традиція о.Мейна сьогодні стала важливою частиною нашого духовного життя, живлячи й скріплюючи воєдино всі ті елементи, обов’язки й зайняття, які утворюють наші життєві шляхи, що у різний спосіб ведуть кожного з нас, згідно унікального характеру наших особистостей, до Божої присутності. Крокуючи шляхом духовної дисципліни нашої спільноти, ми стаємо свідками того, як у повсякденному житті сучасного городянина може реалізуватися медитативний досвід, пережитий по-християнськи – у присутності Воскреслого Христа і в контексті чернечої духовної традиції Св. Бенедикта. Все, що ми повинні робити, – це просто свідчити про те, що наша повсякденність стала місцем цієї духовної практики – за словами о.Лоренса Фрімена OSB, «простої, але не легкої». Правило Бенедикта щодня кличе нас у дорогу, до споглядальної та одночасно діяльної подорожі: «Слухай уважно, дитя, настанови вчителя і прихили до них слух серця твого. Прийми їх, храни їм вірність, виконуючи справою, як ради Того, хто любить тебе. Праця послуху поверне тебе до Бога, від Якого ми відпали лінню непослуху.» (Пролог). І ми відповідаємо повною любові увагою, просто і ясно слідуючи своїй дисципліні. Повторюючи свою молитовну формулу, здійснюючи ранкову і вечірню молитву за Бревіарієм, схиляючись над Писанням, читаючи Правило, беручи участь в щоденних справах нашої спільноти – ми не припиняємо слухати Слово, яке народжується в безмовності Отця, в тиші і спокої Початку, та яке повертає нас додому в об`єднуючій любові Духа Святого. Назва нашого проекту і, зокрема, облатського часопису, є відповіддю на запитання: «Що нам слід робити?» «Audire Silentium» – «Слухати тишу». Мудрість пустельницької традиції вчить нас: «Піди та сядь у своїй келії, вона тебе навчить всьому» («Древній патерик – Джерела Християнського Сходу»). І ми з вдячністю до Бога, джерела всякої мудрості, приймаємо цю раду, щодня повертаючись в келію своєї духовної дисципліни, навчаючись, подібно до Марії, біля ніг Учителя, простому мистецтву присутності в Присутності.

Pax Christi

Марія Захарова, Альберт Захаров 
Редакція
wccm.org.ua / christianmeditation.com.ua
Координатори облатської спільноти WCCM

break