Про облатську спільноту

IMG_3356

Зустріч облатів у печерному монастирі Сакро Спеко (Субьяко, Італія)

У 70-ті роки о.Джон Мейн OSB заснував перший центр християнської медитації в своєму монастирі в Лондоні, тим самим поклавши початок росту руху та міжнародній спільноті християнської медитації. Також він заснував спільноти бенедиктинських облатів, що стала відповіддю на пошуки тих людей, які прагнули до більш інтенсивних форм духовного життя, пов’язаним зі спогляданням. Наша облатська спільнота представлена в Україні невеликою екуменічною групою облатів та пов’язана з конгрегацією Оліветанцев (“бенедиктинська Конгрегація Пресвятої Марії з гори Олівето”), монахом якої є о.Лоренс Фрімен OSB

Багато людей, що практикують медитативну дисципліну в традиції о.Джона Мейн OSB, спираються в своїй щоденній практиці на мудрість св.Бенедикта і знаходять для себе в його монастичному Правилі шлях поглиблення та стабілізації особистого духовного покликання.

Наша екуменічна спільнота в першу чергу визнає особливий зв’язок саме між практикою християнської медитації та бенедиктинським баченням, яке стало першою в Церкві стабільною формою релігійного життя, і потім було адаптовано для потреб наступних поколінь.

P1000091

статуя Святого Бенедикта у абатстві Монте Олівето Маджоре

Правило св.Бенедикта в загальних рисах описує особливу форму спільнотного життя, яка слугує опорою для ченця в його щоденному пошуку Бога. Правило є зразком розумності та практичності, його мудрість визнає необхідність забезпечення балансу між тілесністю, розумом і духом – це відображено в тайм-менеджменті роботи, духовного читання і молитви. Воно є чимось більшим, ніж просто зібрання рекомендацій, являючи мудрість, народжену в любові, що живиться дисципліною.

Учасники нашої облатської спільноти у своїй духовній дисципліні знаходять спосіб вираження і поглиблення власного покликання до цієї внутрішньої подорожі, до одночасно давньої та сучасної мудрості св.Бенедикта. Бути облатом означає жертвувати себе, і наша облатура є особливою формою пожертвування себе не визначеному, фізично локалізуваному монастирю, але великому монастирю “без стін”, яким є наша медитативна спільнота.

Основні обов’язки Облатів:

– Дворазова щоденна медитація в традиції о.Джона Мейна OSB
– Ранкове і вечірнє читання Літургії Годин
– Щоденне читання Правила св.Бенедикта
– Lectio Divina, щоденне молитовне читання Святого Письма
– Участь у роботі і житті спільноти

osb_oblatelogocross

У бенедиктинської спільноти облатів, пов’язаної із WCCM є особлива емблема – чаша з голубами, поміщена в центрі рівностороннього бенедиктинського хреста-потента (фр. potenee – опора), що є символом Христа і в той же час однією з почесних геральдичних фігур. Хрест-Потент був частиною емблеми абатства Ілінг, в якому о.Джон Мейн заснував першу спільноту християнської медитації. Букви на хресті – скорочення Crux Sancti Patris Benedicti, Святий Хрест нашого отця Бенедикта. Також, цей хрест носять усі облати спільноти, що прийняли фінальні обітниці.  

Якщо вас зацікавила наша бенедиктинсько-облатська спільнота, та ви бажаєте долучитися до нашої духовності та діяльності – напишіть нам

break
Марія Захарова,
Координатор бенедиктинських облатів 
«Української спільноти християнської медитації».