12.04.2015

(о.Джон Мейн OSB | о.Тейяр де Шарден SJ | Св. Максим Сповідник | Євангеліє від Іоана)

Щотижневі читання для медитативних груп у традиції о.Джона Мейна OSB

groups_readings_12042015b

о. Джон Мейн OSB «Монастир без стін: духовні листи»
(квітень 1981 р.)

Сила Воскресіння Христа збирає весь час і простір в точку єдності і всеохопності. У мікрокосмі людського серця весь космос радикально перетворюється цією силою, сконцентрованою в одній точці чистої і безмежної любові. Ми звільнені від ілюзії, що змушувала нас знаходити самих себе у відриві від єдності творіння або за гранню Бога. Через цю силу, що однаково охоплює і відкритий космос, і серцевину нашого буття, ми виходимо за грань себе в божественну повноту буття, у плерому Христа. Нам потрібно лише зберігати простоту, вкоріненість у реальності і завжди залишатися вірними нашому медитативному паломництву. Так ми увійдемо в союз з нашим витоком, з нашим початком. Наша мета і той, хто нас вчить, наше джерело і той, хто нас веде — є одне.

 

о. Тейяр де Шарден SJ «Божественне середовище»

Ми піднімемося над смертю, якщо відкриємо в ній Бога. І Божество негайно запанує в глибині наших душ у найдальших тайниках нашого серця, які, здавалося, закриті для Нього. […] Христос переміг смерть, не тільки усунувши її погані наслідки, а й вирвавши її жало. Завдяки Воскресінню все, що спочатку вбивало, може тепер обернутися в нашому житті благословенним дотиком Божих рук, впливом Волі Божої, що освячує. У будь-яку мить, як наша ситуація не була б затьмарена гріхами або якими б безнадійними не здавалися обставини, ми можемо, повністю відродившись, виправити світ навколо себе і успішно почати життя спочатку…

О Ісусе, розірви хмари, як блискавка! Яви нам Себе як Силу, Славу і Воскресіння! Стань для нас Всемогутнім, Чий лик заповнював в стародавніх базиліках весь простір куполів! Саме таке славне Пришестя необхідно нам для того, щоб врівноважити в наших серцях зростаючу славу світу і взяти гору над нею. В ім’я того, щоб разом з Тобою ми змогли перемогти світ, яви нам Себе одягненим у Славу творіння.

 

Св. Максим Сповідник «Богословські та домобудівні глави» 

Той, хто долучається до спокою Божого, що був влаштований Ним заради нас в сьомий день, долучається також, через обоження, до Його діяння заради нас у восьмий день, тобто до таємничого Воскресіння. Він залишив лежати в труні пелени і плат, який був на чолі Його. Ті, що дивляться на ці речі, як їх бачили Петро й Йоан, вірять, що Господь воскрес (Ін 20: 5-8).

 

Євангеліє від Іоана
(Ін 1:1-17)

Споконвіку було Слово, а Слово в Бога було, і Бог було Слово. Воно в Бога було споконвіку. Усе через Нього повстало, і ніщо, що повстало, не повстало без Нього. І життя було в Нім, а життя було Світлом людей. А Світло у темряві світить, і темрява не обгорнула його. Був один чоловік, що від Бога був посланий, йому ймення Іоан. Він прийшов на свідоцтво, щоб засвідчити про Світло, щоб повірили всі через нього. Він тим Світлом не був, але свідчити мав він про Світло. Світлом правдивим був Той, Хто просвічує кожну людину, що приходить на світ. Воно в світі було, і світ через Нього повстав, але світ не пізнав Його. До свого Воно прибуло, та свої відцурались Його. А всім, що Його прийняли, їм владу дало дітьми Божими стати, тим, що вірять у Ймення Його, що не з крови, ані з пожадливости тіла, ані з пожадливости мужа, але народились від Бога. І Слово сталося тілом, і перебувало між нами, повне благодаті та правди, і ми бачили славу Його, славу як Однородженого від Отця. Іоан свідчить про Нього, і кликав, говорячи: Це був Той, що про Нього казав я: Той, Хто прийде за мною, існував передо мною, бо був перше, ніж я. А з Його повноти ми одержали всі, а то благодать на благодать. Закон бо через Мойсея був даний, а благодать та правда з’явилися через Ісуса Христа.

 

break

Щотижневі читання для медитативних груп — архів читань, які можуть використовувати як групи, які проводять регулярні зустрічі, так і люди, що медитують у нашій традиції і не мають можливості приєднатися до тієї чи іншої групи. Щотижня ми пропонуємо добірку фрагментів зі Священного Писання а також з текстів традиційних і сучасних вчителів християнської споглядальної духовності, з класичної і нової духовної літератури. Бажаємо Вам плідної медитації і медитативного читання!