о.Лоренс Фрімен OSB, Великдень 2015

Вітання

articles_lfeaster2015_1b

Він воістину воскрес. Алілуя!

Сьогодні ми встанемо рано, незважаючи на те, що були на літургії пасхальної ночі, і піднімемося до стародавнього мегаліту, каменю, який підноситься в самому центрі острова Бер Айланд, де відбувається наш ретріт. Ми чекаємо, коли зійде сонце. Неважливо, чи ясно на небі і чи зможемо ми спостерігати, як величезна золота куля спливе над горизонтом, нагадуючи нам про те, що кожен схід є дивом, яке ми можемо споглядати, яким ми можемо милуватися, або буде похмуро і світанкове небо лише трохи посвітлішає, без сяйва – все одно це найкрасивіша великодня служба. Ми єдині з усім творінням, з усіма істотами під сонцем, яке однаково світить на хороших і поганих.

Сьогодні все вирішиться і знайде сенс – аскетизм Великого посту, щоденна медитація, читання Письма у світлі глибин таємниці Євхаристії, Хрест і порожня могила. Ми усвідомлюємо, що всі ці практики здійснюються у світлі Того, Хто нам показав, що смерть, найбільший ворог і жах, насправді є лише коротким мостом, але саме його ми все ж повинні перейти. Переживання благої вісті Пасхи звільняє від первісного страху смерті.

Воскресіння, так само як і Ісусові чудеса зцілення – це реальність, яка повертає нас до життя, яке ми повинні і здатні проживати без страху смерті, у свободі від диктату сорому, будучи впевненими в тому, що вдома нас чекають і утримають від того самозаперечення і саморуйнування , які є найбільш темним кутом нашої тіньової сторони. Як люди, над якими сяє світло Воскресіння – просто тому, що ми повертаємося до світла і дозволяємо йому світити над нами – ми проживаємо наше життя по-іншому день за днем.

Новизна. Запах свіжого хліба, новонароджені ягнята, відкриття спорідненості з іншою людиною – все це ново і в той же самий час завжди існує поряд з нами, точно так само як і сонце. “Я буду з вами до кінця світу. Я піду. Мій відхід вам корисний. Але Я повернуся до вас і тоді ви дізнаєтеся …”

Дякую всім, хто розділив з нами цей час споглядання і був з нами на шляху до Великодня. І окрема подяка групі медитаторів в різних країнах, які вірно перекладали ці роздуми на десять мов цілих сорок днів, день за днем. Вітаю всіх з Великоднем!

break

З любов’ю,
о. Лоренс Фрімен OSB