Великий піст 2015

Від редакції

articles_lent_2015_1s

Дорогі друзі,

Хочемо привітати всіх, хто разом з нами прямує шляхом щоденної медитації — споглядального і усвідомленого перебування в присутності Божій — з початком Великого Посту за григоріанським календарем. Згідно латинської традиції, Піст починається з Попільної середи, яка, як і Чистий понеділок східної традиції, проводить якусь межу. До цієї межі залишається попіл старої та зовнішньої людини, перед нею зароджується світанок вічного дня, у самій же межі приховано наш шлях. Звичайно, посипавши голову попелом, ми не опиняємося, як за клацанням пальців, у фіналі цього нашого духовного шляху. Попільна середа — це лише початок подорожі до істини, миру та граничної глибині людського досвіду. Це початок шляху, який можна подолати тільки одним чином: змінившись самому і знайшовши справжнього себе в гармонійному потоці Слова Божого, і — в цьому перетвореному стані — пройшовши крізь вушко голки до світла Царства. Великий Піст є серйозним випробуванням, що вимагає певних жертв, де вся наша особистість повинна пройти шлях Ісуса у масштабах нашого власного «тут і зараз».

Сьогодні, більш ніж будь-коли, всі ми бажаємо змін на краще — з глухого кута загальносвітової кризи до перспектив, які могли б дати нам всім можливість стати Людством, яке створює Бог у вічності, та яке творчо прорікає з тиші власної сокровенної природи. Ми звертаємося до Бога з проханнями про ці зміни, знаючи, що саме молитва є єдиним знаряддям, яке може брати в руки учень Христа. Але що ж далі, чи вдасться нам переконати нашого Творця в необхідності здійснити зміни, згідно наших прохань? Споглядальний вимір молитви знімає це тяжке питання, змінюючи докорінно якість нашого сприйняття процесу покаяння, метаної * — адже, згідно думки К’єркегора, «сенс молитви не в тому, щоб впливати на Бога, але в тому, щоб змінити саму сутність того, хто молиться». Немає потреби переконувати Бога в тому, що нам необхідний мир та злагода, адже мир Божій вже прийшов до нас у втіленому Слові, у Христі. Тепер кожен з нас повинен стати тим осередком змін, присутності і сяйва Слова в світі — всім тим, до чого ми прагнемо і чого просимо. Ми повинні зробити своє серце чистим і прозорим настільки, щоби воно могло пропускати крізь себе Світло — сяйво Того, Хто більше цього світу і Хто його освячує, виправляє і рятує.

Пропонуємо вам взяти з собою у дорогу великопісної подорожі слова о.Джона Мейна про це Світло та його шляхи:

«Світло, що осяює нас, омиває також і все творіння, але проникає воно в нас крізь безмежно малу щілину: «Тісні ворота і вузька дорога, що веде до життя» (Мф 7:14), наставляє нас Ісус. Цей шлях вузький, бо є результатом зосередження, фокусування всього нашого єства, всіх наших сил і здібностей на одній-єдиній точці. Шлях простоти незабаром стане споглядальним паломництвом, в якому нам належить пережити всю тяжкість принесення в жертву власного життя. »

(о. Джон Мейн OSB «Христос сокровенний»)

* Метаноя, грец. μετάνοια, — «зміна розуму», «покаяння».

break

Редакція www.christian-meditation.com.ua