02.02.2015

(о.Джон Мейн OSB | о.Беда Гриффітс OSB | Св. Августин  | Євангеліє від Луки)

Щотижневі читання для медитативних груп у традиції о.Джона Мейна OSB

1501351_227827777390219_1802556357_o

 

о. Джон Мейн OSB «Палаюче серце: читаючи Новий Завіт з Джоном Мейном»

Христос є світло. Світло, що дарує нам широту і глибину бачення. Втілюючись в нас у всій повноті своєї свідомості, Він стає очима, якими ми споглядаємо Отця в божественній перспективі. Наше бачення, позбавлене його світла, було б обмежене неповним спектром, наш дух не міг би піднятися над собою в нескінченну свободу і кришталеву чистоту єдності. Якою би не була прекрасною свідомість людини, якщо вона не наповниться союзом з розумом Христовим, якщо не увійде у згоду з Його тілом, воно так і залишиться лише зовнішнім спостерігачем. Але це світло, що преображає нашу слабкість, перетворює самі межі нашого буття у горнило, де його сила досягає досконалості, було дано нам задарма. Це світло занурене у наші серця як чиста променистість Отця — бо Христос є сяйвом Отця. Світло, що є необхідним для повноти нашого сприйняття, як і це сяйво — є слава самого Бога. Це головне, що нам необхідно знати, ступаючи на смиренний шлях молитви, на шлях, що веде до переживання Божого світла.

 

о. Беда Гриффітс OSB «Медитація і Нове Творіння в Христі»

За гранню двоїстості розуму завжди виявляється дух, що приводить все до єдності. І медитація веде нас за грань різних протиставлень, до єдності духу. Ісус поламав перешкоду, розділеність, властиву нашій природі. За словами апостола Павла, Христос «зруйнував стіну, яка була перегородою», примиривши нас в одному тілі на Хресті (Еф 2:14-16). У Єрусалимському храмі була стіна, яка перекривала шлях будь-якому язичникові. Всякий язичник, що ступив в середину храму, повинен був бути вбитий. Вхід був відкритий тільки юдеям, обраним людям. Всі інші завжди залишалися зовні. Ісус зламав стіну, що розділяла, відкривши дорогу в Храм для всього людства. Але ми знову і знову зводимо подібні стіни, продовжуючи роз’єднувати світ.

 

Св. Августин  «Сповідь» 

Я переконався, що треба відмовитися від чуттєвості оточуючих мене предметів і увійти у внутрішню храмину душі своєї; і я увійшов до неї при Твоєму сприяння. Я увійшов, і побачив там внутрішнім оком душі своєї, хоча й короткозорим, то вічне і незмінне світло, що вище її погляду, вище її самої. Це було не те звичайне світло, яке вражає наші тілесні очі, та не будь-яке інше йому подібне, яким би воно не було дивовижним, неосяжний, але світло абсолютно іншої природи. Воно уявлялося мені вище моєї душі не в тому сенсі, в якому говориться, що масло вище води або небо вище землі; ні. Воно було для мене понад душі моєї тому, що саме воно і створило мене, а я нижче його тому, що я створений цим світлом. І хто пізнав істину, той пізнав і світло це; а хто пізнав це світло, той пізнав і вічність. Тільки одна любов може все це осягнути.

 

Евангеліє від Луки

(Лк 2:22-32)

А коли за Законом Мойсея минулися дні їхнього очищення, то до Єрусалиму принесли Його, щоб поставити Його перед Господом, як у Законі Господнім написано: Кожне дитя чоловічої статі, що розкриває утробу, має бути посвячене Господу, і щоб жертву скласти, як у Законі Господньому сказано, пару горличат або двоє голубенят. І ото був в Єрусалимі один чоловік, йому ймення Семен, людина праведна та благочестива, що потіхи чекав для Ізраїля. І Святий Дух був на ньому. І від Духа Святого йому було звіщено смерти не бачити, перше ніж побачить Христа Господнього. І Дух у храм припровадив його. І як внесли Дитину Ісуса батьки, щоб за Нього вчинити звичаєм законним, тоді взяв він на руки Його, хвалу Богу віддав та й промовив: Нині відпускаєш раба Свого, Владико, за словом Твоїм із миром, бо побачили очі мої Спасіння Твоє, яке Ти приготував перед всіма народами, Світло на просвіту поганам і на славу народу Твого Ізраїля!

  break

 

Щотижневі читання для медитативних груп — архів читань, які можуть використовувати як групи, які проводять регулярні зустрічі, так і люди, що медитують у нашій традиції і не мають можливості приєднатися до тієї чи іншої групи. Щотижня ми пропонуємо добірку фрагментів зі Священного Писання а також з текстів традиційних і сучасних вчителів християнської споглядальної духовності, з класичної і нової духовної літератури. Бажаємо Вам плідної медитації і медитативного читання!