Різдво Христове 2014

Різдвяні вітання від редакції

 

christmass2014_1b

Дорогі брати і сестри, що святкують сьогодні Різдво Христове за юліанським календарем, сердечно вітаємо Вас і бажаємо у повній мірі зустрітися із Різдвяною таємницею — з таємоницею зустрічі Бога й людини.

Христос роджається — Славте!

«Так само, як Марія носила людину-Христа у собі, ми маємо нести Христа у своїх серцях і там Йому вклонятися, пам’ятаючи про те, що Він правдиво присутній у нас, не менш ніж тілесно був присутнім у своїй Матері. Безмовність Марії, з якою вона постає перед нами на сторінках Євангелії, має для нас особливе значення — воно є одночасно посередником і відповіддю на внутрішню присутність Ісуса. Правдива безмовність нашої медитації є одночасно креативною та плідною. По мірі свого заглиблення й зростання вона звільнює присутність й силу воскреслого Христа, розширюючи царство любові у нашому серці. Наше завдання полягає у тому, щоби перебувати у безмовності й спокої, дозволяючи трансформативній Присутності з’являтися всередині нас, дозволяючи їй плинути просто з самої глибини, з зосередженості наших життєвих та творчіх сил, з центру нашого буття.»

(о. Джон Мейн OSB «Монастир без стін», лист №1, Монреаль, грудень 1977 р.)

«Діва днесь Пресущественного народжує, і земля вертеп Недосяжному приносить […] Таїнство бачу я дивне і преславне: небом — вертеп, престолом херувимським — Діва,  оселею — ясла, що в них положився Неосяжний Христос Бог»

(Кондак і задостойник Різдвяній літургії)

break

 

Дорогі брати та сестри, що святкують Різдво Христове за григоріанським календарем, 25 грудня, від усього серця вітаємо вас із народженням Господа нашого Ісуса Христа!

Сьогодні, зараз, просто тут — у безмовній ночі творіння, в тиші і сокровенності печери людського серця, в точці абсолютного згасання усякого світла, звуку, думки і образу — народжується в часі й просторі Той, Хто одного разу прийшов до Св. Катерини Сієнської і сказав: «Я є Той, Хто є; ти є та, кого немає». Різдво — не просто комплект культурно-застільних традицій, не просто свято релігійного або сімейного характеру, в яке ми намагаємося робити те, що заведено кимось, хто жив до нас і зумовив, як саме нам проводити час, згадуючи про історичні подробиці народження Ісуса Христа — Слова великої Божої безмовності. Для всякого уважного християнина-споглядача Різдво Христове — вічна мить, у якій усі людські створіння, всі чоловіки й жінки, а разом з ними і все творіння (Рим 8: 18-21), пізнають, що значить бути насінням, яке приховує в собі древо. Семені потрібна добра земля, тоді як нам у Різдво необхідна насамперед безмовність у серці: «Наші святкові ясла мають бути місцем безмовності й тиші. […] Зовнішня тиша Різдвяної ночі закликає нас творити внутрішню тишу. І тоді Слово увійде до нас без перешкод. Нам необхідно вслухуватися в тишу Ісуса, зробивши її помешканням свій ум та серце.» (монс. Хью Гілберт OSB «Тиша в Церкві»)

У споглядальній перспективі все наше життя є очікуванням миті, в якій болісна і зациклена нескінченність простору й часу, розділеності і конфліктів, неясності і промаху нарешті стане спалахом благодаті, милості, повноти та явить в кожному з нас «Того, Хто Є». Сьогодні ми радіємо, радуємо один одного, бачимо навколо себе символи цієї радості, оскільки зустріти «Того, Хто є» — означає знайти реальність, знайти себе, стати на шлях істинного буття й залишити осторонь нереальне існування «в темряві й тіні смертній». І якщо ця зустріч розгортається вже не в площині дуалістічной гри віддалених один від одного об’єктів, а стала народженням Великого в малому, то радість наша може бути повною й досконалою, бо це початок союзу, який розірвати неможливо, і в якому ми знайдемо все, що може взагалі шукати людина. Все, що нам сьогодні потрібно — це увага до глибині того, що відбувається, тихе і медитативне зосередження на Народженні, що діється в нас і в тих, хто нас оточує.  Такою є мета нашої практики медитації в ці дні Різдва.

Сьогодні в світ входить Той, у кому весь світ перебуває. Взнати Його і зустріти — велике блаженство, а також і єдиний шанс на набуття життя — не того, що коротке й повне страждань, але того, що вічне, сповнене світла й охоплює усіх. Якщо святковий голос сьогоднішньої радості не буде відриватися від внутрішньої безмовності нашої внутрішньої людини, наше Різдво дійсно стане зустріччю з Емануїлом — з Богом, який живе в кожному нас і присутній посеред людей, наділяючи людство повнотою реальності та єдності.

Бажаємо плідної медитації й молитви а також радісного часу Різдва!

break

Редакція www.christian-meditation.com.ua

Ікона Різдва: © Наталя Русецька