Вступ

dsc_4113s

Пропонуємо вашій увазі серію текстів, що називається “Листи міжнародної Школи Медитації”. Ці листи написані з тією ж метою, з якою був створений і сам проект “Школи” – для підтримки та формації людей, що медитують в традиції о.Джона Мейна OSB, і особливо для тих з них, хто бажає поділитися цінним даром християнської медитації з оточуючими. Тексти “Школи” охоплюють практично весь діапазон базового вчення про практику медитації нашої спільноти, та розраховані для читання на щотижневих зустрічах медитативних груп.

med_iconДілитися знаннями, які стосуються медитації, – важливе й особливе покликання, і воно, як будь-яке покликання взагалі, пов’язано з певною відповідальністю. У нашому випадку ця відповідальність двояка – з одного боку, нам слід дисципліновано дотримуватися власної щоденної медитативної практики, і з іншого боку, зосереджено слідувати тому вченню, яке свого часу сформулював о.Джон Мейн OSB, і яке згодом став передавати його наступник, о. Лоренс Фрімен OSB, сьогоднішній духовний керівник нашої спільноти. Тільки за допомогою відданості нашій власній щоденній дисципліні медитації ми зможемо по-справжньому глибоко і чітко зрозуміти, чому вчив Джон Мейн, і що саме ми змогли б передати іншим людям, виходячи з власного, безпосередньо пережитого досвіду і розуміння.

Незважаючи на те, що на кожній зустрічі групи ви будете працювати з цими, досить насиченими текстами, вам завжди варто пам’ятати, що сама по собі ваша практика повинна залишатися чимось незмінно простим. Дозвольте ще раз нагадати її короткий виклад:

Сядьте. Прийміть зручну позу, тримайте спину прямо. Прикрийте очі. Сидіть спокійно, але перебуваючи в зосередженні. Почніть безмовно повторювати про себе ваше слово, вашу молитовну формулу. Ми рекомендуємо слово – “Маранафа”. Прислухайтеся до вашої молитвної формули, повторюючи її м’яко, делікатно, але невпинно. Не думайте ні про що і нічого собі не уявляйте – ні духовного, ні мирського. Думки або образи, що виникають під час медитації сприймайте просто як розсіювання уваги і постійно повертайтеся до повторення свого слова. Медитируйте щодня, вранці і ввечері, по 20-30 хвилин.

З любов’ю та молитвою,

Кім Натараджа Obl OSB 
(Облат WCCM, координатор “Міжнародної Школи Медитації”)

break

persons_kim_b

Кім Натараджа Obl OSB – облат бенедиктинської спільноти WCCM, координатор міжнародної програми WCCM “Школа Медитації”, викладач і член кафедри живих мов Лондонського університету, автор низки книг, які досліджують взаємозв’язок між духовною споглядальної традицією і сучасною психологією. Веде з 2003 р в Лондонському центрі WCCM курс “Витоки християнського містицизму”. Бере участь в різних програмах, пов’язаних з міжрелігійних діалогом, є фахівцем із спадщини відомого бенедиктинця о.Беди Гриффітса OSB.