Міжнародний день миру, 21 вересня 2014р.

logo_peaceinternationalday

 

Дорогі друзі, 21 вересня в усьому світі відзначається Міжнародний День Миру, і наша спільнота запрошує усіх бажаючих приєднатися в цей день до нашої медитації миру та спокою. День Миру був заснований на 36-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, і відзначається 21 вересня з 2002 року.

Для нашої медитативної спільноти цей день – не лише формальне свято, але швидше час духовного зосередження на внутрішньому досвіді миру. Мир – не абстрактна, відірвана категорія, мир – це Божа присутність, яка може бути усвідомлена і впізнана в нас і навколо нас, як «базовий принцип всієї реальності, один з основних аспектів людського буття» (о. Джон Мейн OSB «Монастир без стін»). Переживаючи мир в масштабах свого серця, і далі – в масштабах кола наших взаємин з оточуючими, ми з вдячністю приймаємо дар Божої присутності, ділячись цим даром з усіма людьми, яких знаємо і яких навіть ніколи не бачили. Так, невимушено й незримо, без критики й насильства, мир поширюється з точки досвіду нашого преображення, змінюючи суспільство, соціальні інститути, якість нашої повсякденної роботи і взаємозв’язків. Ніхто не знає, скільки знадобиться часу і зусиль для того, щоб внутрішній мир нашого серця став миром всієї людської спільноти, але можна сказати точно, що наша практика усвідомленості і присутності в присутності Божій «тут і зараз» – єдина надія на те, що мирне насіння Царства Божого буде покладено в добрий грунт. Кожен з нас має привілей подбати про це насіння, і потім пильно очікувати, перебуваючи в благій тиші моменту дійсності, розділяючи один з одним Присутність. “Царство Боже не прийде помітно, і не скажуть: Ось тут, або: Там. Бо Божеє Царство всередині вас!” (Лк 17:20-21).

21 вересня (неділя), ви зможете приєднатися до однієї з медитативних сесій, що транслюються по онлайн-радіо WCCM, обираючи для себе час, який вам підходить – ось тут графік радіотрансляцій. Також, запрошуємо приєднатися до медитативної сесії нашої української спільноти в 18:00 за київським часом:

 – Вступна молитва й читанння перед медитацією з розділу “Шлях миру” 

Медитація (30 хв.)

– Завершальна молитва с.Джоан Чіттістер OSB, “Молитва про мир”

Редакція www.christian-meditation.com.ua

break

normal_FrLawrence7725

о.Лоренс Фрімен OSB
«Звернення до Міждународного Дня Миру, 2014 р.»

«21 вересня, в Міжнародний День Миру я хотів би запросити всіх вас до участі в нашій Медитації Миру. Щороку цей особливий день відзначається по всьому світові. З ініціативи ООН цей день присвячений зміцненню ідеалів миру, віри в мир, як усередині всіх націй і народів, так і між ними. Участь в цьому глобальному русі дуже важлива для нашої спільноти, враховуючи сьогоднішню ситуацію в світі, коли скрізь виникають різні загрози насильства й конфлікти. Насильство супроводжувало людство протягом всієї історії, але сьогодні його масштаби, з якими нам доводиться стикатися, стають критичними. Одночасно з тим, масштаби та швидкість сучасних засобів комунікації дають нам можливість розірвати цей вузол насильства, вирішити накопичені конфлікти мирним шляхом. Багато хто вважатиме наївною та утопічною ідею про те, що медитація може допомогти нам в цьому питанні. Але на її користь говорить дедалі зростаюча кількість людей в усьому світі, які усвідомлюють, що без споглядання ми не зможемо розкрити повною мірою свою людську природу. Сила глибокого зосередження перетворює нашу свідомість – це знайомо кожній людині, яка медитує. Чим більше стане таких розумів і сердець, тим сильніше ймовірність того, що зрушення відбудеться, й світ почне змінюватися. Всі ми рухаємося до тієї точки, де реальні зміни дійсно можуть здійснитися. Сила любові та мудрості наповнює свободою одночасно кожне людське серце, а також відносини між людьми як такі. А глибинна безмовність – найбільший ресурс сил, яким володіє людство. Медитуючи, ми ділимося один з одним цією внутрішньою силою, саме це і стає шляхом до спокою і любові для всіх нас.»

 break

Переклад: Марія Захарова