о. Беда Гриффітс OSB Cam “Медитація і Нове Творіння в Христі”

Виступи о. Беди Гриффітса на “Семінарі Джона Мейна”, 1991 р., Нью-Хармоні, США

Meditation___The_4b9b1b92bca79

 ч.1 «Людина в пошуках Бога»

ч.2 «Молитва за гранню слів та думок»

ч.3 «Мантра в християнській традиції»

ч.4 «Призначення мантри»

 ч.5 «Єдність за гранню двоїстості»

ч.6 «Спільна мета релігій»

break

.

Пропонуємо Вашій увазі серію бесід з легендарним бенедиктинцем, піонером міжрелігійного діалогу та одним із найцікавіших містиків нашого часу – о. Бедою Гриффітсом OSB. Ці бесіди є фрагментами серії лекцій, прочитаних о. Бедою в кінці його життєвого шляху, в 1991 р. в Америці на щорічному “Семінарі Джона Мейна”.

Беда Гриффітс був одним із яскравіших християнських учителів ХХ століття. Справою усього його життя було оновлення християнської споглядальної традиції, а також діалог між традиційними формами західної та східної духовності, живим прикладом чого став католицький (що належить зараз Камальдолійській конгрегації) ашрам (монастир) Саччіданада (Пресвятої Трійці), який він очолював з 1968 р. У цьому християнському ашрамі Беда Гріффітс намагався з`єднати дух і ритм життя бенедектинського монастиря, таємницю християнської монастичної духовності з тими формами і методами, що сформували аскетичне і чернече життя індійців протягом століть. Багато з цих нововведень і рішень були позитивно оцінені індійською Конференцією Католицьких Єпископів і схвалені для використання у католицьких монастирях та спільнотах Індії.

На думку о. Беди, відкрито дивлячись на те краще*, що є у східних традицій у сфері споглядання, нам легше буде згадати і знайти аналогічну медитативну глибину у власних традиціях, в яких вона була забута чи відкинута на задній план. Думка о. Беди, як теолога та містика, зосереджена на вираженні християнського духовного досвіду філософською мовою Азії так, як у свій час це відбулося з мовою грецької філософії. Вирішуючи це завдання, він формулює цікаву концепцію, що стосуються споглядання, медитації і глибокої внутрішньої молитви. Роботи о. Беди були високо оцінені як багатьма його братами і сестрами по ордену, так і усіма сучасними рухами, пов’язаними з практикою християнської медитації. Не дивлячись на те, що тематика, яка піднімається автором, є достатньо непростою і вимагає деяких спеціальних знань у сфері обговорюваних предметів, ми сподіваємось, що багато хто знайде в його простих, сильних та, можливо, місцями радикальних і новаторських думках джерело натхнення.

* «Католицька церква не відкидає в цих релігіях нічого, що є істинним і святим. З щирою повагою вона розглядає ці способи поведінки і життя, ці заповіді і вчення, які, хоч і відрізняються в багатьох аспектах від тих, яких вона дотримується і які вона сповідує, тим не менш, часто приносять промінь Істини, що просвітлює всіх людей. («Nostra aetate» Декларація Другого Ватиканського собору Католицької церкви про відношення Церкви до нехристиянських релігій)».

break

Альберт Захаров Obl OSB

Переклад українською: Галина Старух