“Міжнародна Спільнота Християнської Медитації” (WCCM)

1601269_1441946886035264_291283849_nЕкуменічна християнська спільнота, заснована католицьким монахом-бенедиктинцем о. Джоном Мейном OSB у середині 70-х років XX ст. й офіційно зареєстрована в 1991 р. Місія WCCM – навчання християнській медитації у традиції о.Джона Мейна у рамках відродження споглядальної традиції Церкви в дусі II Ватиканського собору. Керує спільнотою о. Лоренс Фрімен OSB та “Рада Спільноти” (Guiding board), що складається з учасників міжнародних центрів WCCM. Міжнародний центр спільноти знаходиться у Лондоні. У 2016 р. засновано новий центр у Франції (Бонневю). Крім цього, існують регіональні центри у більш ніж 100 країнах, що об’єднують біля 1800 груп християнської медитації по всьому світу. Спільнота духовно пов’язана з Орденом Св. Бенедикта через конгрегацію Оліветанців. З 2006 р. існує “Українська спільнота християнської медитації” в традиції о. Джона Мейна, що є екуменічною християнською групою, яка підтримує духовний зв`язок з WCCM та бенедиктинським орденом.

420095_383821864968094_276990878984527_1757683_407950866_nСпільнота являє собою «монастир без стін», велику та інклюзивну споглядальну родину, яка складається з національних спільнот більш ніж у ста країнах. Коріння спільноти сягають у традицію ранньохристиянського пустельництва IV-го століття. У 1975 році ірландський бенедиктинський монах о. Джон Мейн (1926-1982) заснував перший центр християнської медитації у Лондоні, навколо якого утворилося невелике коло щотижневих груп медитації, які з часом дали поштовх для розвитку великої міжнародної родини груп по всьому світові. На першому “Семінарі Джона Мейна” у 1991 р., що очолював бенедиктинець о.Беда Гриффітс OSB, зібралися учасники спільноти з різних країн та було сформувано майбутній напрямок розвитку та організаційну концепцію руху, як “монастиря без стін”. На цьому семінарі о.Беда запропонував назву спільноти “The World Community for Christian Meditation”,  яка уособлює у собі головне завдання WCCM – практикувати християнську медитацію, як їй навчав о.Джон Мейн, та ділитися з іншими даром цієї практики. Символом спільноти було обрано зображення двох птахів, що дивляться у різні напрямки, та сидять на одній чаші. Цей символ репрезентує сучасне відображення давнього шляху єднання споглядального та активного шляху життя.

Сьогодні основу руху християнської медитації складають локальні групи, учасники яких збираються в приватних приміщеннях, церковних парафіях, офісах, лікарнях, в’язницях, школах і коледжах. WCCM видає газету з новинами (англійською та польською – звичайне та спеціальне видання), та організує щорічний “Семінар Джона Мейна”.

Спільнота має екуменічний характер і сприяє всесвітній єдності християн у діалозі й споглядальній практиці. Наша спільнота надихає людей на щоденну практику медитації й намагається допомагати їм на цьому шляху, знаючи, що сила цього досвіду може змінити серця і весь світ.

break

Місія спільноти

Міжнародна Спільнота Християнської Медитації, WCCM (The World Community for Christian Meditation) має наступні цілі та завдання:

  1. Навчати християнській медитації у традиції о.Джона Мейна, та передавати цю традицію у спільноті в різних країнах світу. Вчити тому, що  ця споглядальна практика веде до поглиблення зв’язку із живим, Воскреслим Христом та до практичної турботи про всіх учасників всесвітньої сім’ї людства, до зростання досвіду взаємопов’язаності усього творіння та поваги до нього.
  2. Підтримувати практикуючих християнську медитацію у традиції о.Джона Мейна, надаваючи усі необхідні ресурси для заохочення та підтримки практики у цій традиції.
  3. Розвивати досвід єднання у спільноті серед практикуючих християнську медитацію, заохочуючи до формування медитаційних груп на місцевому рівні, а також організувуючи регіональні та національні ради спільноти в міру необхідності. У зв’язку з цим спільнота надає велике значення своєму зв’язку із монастичною бенедиктинською традицією, та заохочує до нових форм спільнотного споглядального життя, таких як бенедектинська облатська спільнота.
  4. Заохочувати до спільної медитації та діалогу між християнами усіх конфесій, а також до зустрічей у споглядальному діалозі із представниками споглядальних громад інших релігій та священних традицій.
  5. Проведення таких заходів, як щорічний “Семінар Джона Мейна”, конференції Meditatio та “Школи Медитації WCCM”, для заохочення до практики медитації та поглибленого вивчення традиції християнської медитації о.Джона Мейна, пропагування мирних міжнародних ініціатив та створення суспільного простору для екуменічного, міжрелігійного та культурного діалогу на міжнародному, національному, регіональному і місцевому рівнях.

(Джерело: Конституція WCCM, англійська та польська версія)